Druhý největší slevový portál v Česku přišel o svoji doménu | E15.cz

Druhý největší slevový portál v Česku přišel o svoji doménu

ČTK

Slevový portál v Česku Pepa.cz přišel o svoji doménu. Server dočasně nabízí zboží a služby na webu Pobytov.cz. Majitel domény, kterou firma Portál pepa.cz s.r.o. měla v pronájmu, spustil na webu Pepa.cz vlastní nabídku. Novým provozovatelem webu je společnost Millenium Prague, která portál Pepa.cz změnila na slevový agregátor.

"Spolu s tím došlo ke spuštění nové webové prezentace, nad kterou momentálně bohužel nemáme kontrolu. Aby to nebylo jednoduché, jejím autorem je jeden ze společníků, který se zřejmě tímto způsobem zkouší ukrást - anebo zcela nelogicky zlikvidovat - dvojku na trhu a fungující projekt," uvedl výkonný ředitel serveru Petr Sýkora.

Millenium Prague změnila portál na slevový agregátor, který pouze zobrazuje nabídky slevových serverů. "Od 7.8.2017 je provozovatelem webových stránek www.pepa.cz společnost Millenium Prague s.r.o., která zajišťuje fungování webových stránek jakožto slevového agregátoru a nemůže nijak ovlivnit plnění smluvních vztahů, které vznikly před 6.8.2017 se společností Portál pepa.cz s.r.o.," stojí v prohlášení na webu.

"Společnost Portál pepa.cz s.r.o., provozovatel webových stránek www.pepa.cz do 6.8.2017, se dostala do situace, kdy není momentálně likvidní a nemůže dostát svým závazkům vůči některým partnerským společnostem," uvedla dále Millenium Prague.

Toyota a Mazda chystají produkci ve Spojených státech, společně budou vyrábět SUV

To společnost Portál pepa.cz odmítla. "V současnosti máme v aktivech 44 milionů korun, přičemž 90 procent tvoří finanční hotovost, hodnota závazků činí 40 milionů korun," uvedl Sýkora. Dodal, že společnost Portál pepa.cz se chce kroku firmy Millenium Prague právně bránit. Loni dosáhl obrat webu Pepa.cz zhruba 300 milionů korun.

Vyhledávač slev Skrz.cz dnes uvedl, že zatím neregistruje stížnosti zákazníků na uplatnitelnost voucherů zakoupených na slevovém serveru Pepa.cz. Dočasně také pozastavil propagaci nabídek portálu. "Promování těchto nabídek na Skrz.cz by totiž odkazovalo zákazníky na doménu Pepa.cz, kde se ovšem v současné době nacházejí jiné nabídky. Čekáme nyní na výsledek jednání zainteresovaných osob ohledně domény Pepa.cz," uvedl ředitel Skrz.cz Petr Kováčik.

Rusko reaguje na další sankce. Sníží prý závislost na dolaru a amerických platebních systémech

Slevové servery v ČR fungují sedm let. Vrcholu dosáhl počet těchto portálů v polovině roku 2011, kdy jich bylo 204. Postupně se ale trh nasytil. V dalších letech vyklidila z různých důvodů pozice řada velkých slevových portálů, například původní Zapakatel.cz, Hypersleva.cz či Nebeslev.cz. Na konci loňského roku skončil i NákupvAkci.cz a podal na sebe návrh na insolvenci.

Nyní zbylo na trhu posledních zhruba 20 slevových portálů. Po největším Slevomatu se mezi velké portály řadí právě Pepa.cz, dále Vykupto.cz či Hyperslevy.cz. Největší podíl na obratu serverů má cestování a jeho význam stále roste.

Prokuratura chce poslat šéfa Samsungu na dvanáct let do vězení
Není důvod, aby byly půjčky na Západě a v tuzemsku stejně levné, míní šéf České spořitelny
Boom internetového prodeje potravin citelně zasáhne obchodní centra, říká ekonom Marek

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud