Krachla první cestovka letošního roku. CK Conti má v cizině jen dva klienty | E15.cz

Krachla první cestovka letošního roku. CK Conti má v cizině jen dva klienty

Krachla první cestovka letošního roku. CK Conti má v cizině jen dva klienty
Lyžaři na horách
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

První cestovní kancelář v Česku letos ukončila svou činnost. CK Conti dnes na sebe kvůli finančním problémům podala návrh na insolvenci. V zahraničí žádné klienty téměř nemá, pouze dva lidi na Slovensku a jejich pobyt již je uhrazen. CK Conti působila na domácím trhu 24 let.

„Příčinou úpadku byly finanční problémy v důsledku poklesu prodejů. Cestovní kancelář spolupracuje s pojišťovnou, které předala veškeré podklady. Své klienty CK postupně kontaktuje a sděluje postup uplatnění nároku u pojišťovny,“ uvedla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Kateřina Petříčková.

Cestovka oznámila krach na svém webu: „S politováním vám tímto oznamujeme, že k dnešnímu dni 20. 5. 2014 je CK CONTI nucena ukončit svoji činnost. Veškeré vaše pohledávky za zájezdy prodané na smlouvy CK CONTI bude řešit Česká podnikatelská pojišťovna.“

Podle odhadů asociace je pojistný limit cestovní kanceláře dostatečný na pokrytí uzavřených smluv o zájezdech. Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci lyžařských zájezdů do Rakouska a Itálie, realizovala služby na přání pro skupiny a individuální klienty, pořádala adventní a poznávací zájezdy. Řadila se mezi menší cestovní kanceláře.

„Celkem 35 klientů cestovní agentury Invia, kteří měli zakoupený zájezd od cestovní kanceláře Conti, nepřijdou kvůli krachu o své pobyty, ale budou moci odjet na své dovolené v plánovaném termínu,“ uvedl marketingový ředitel Invie Michal Tůma. Díky zvláštní pojistce obdrží od cestovní agentury poukaz na nákup jiné dovolené v cenové hodnotě původního zájezdu.

Loni zkrachovalo podle asociace šest kanceláří, a sice Bolero tours, Partner Alivia, CK Honza service, Solymar, Best Choice a Medina tours.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!