BigBoard dokončili ovládnutí majitele portálu Hyperinzerce.cz | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Králové billboardů definitivně ovládli firmu HyperMedia, její zakladatel po sporech odešel

Daniel Novák

Daniel Novák

Z internetové společnosti HyperMedia odešel její zakladatel Petr Beneš. Stalo se tak po konfliktu s reklamní společností BigBoard. Té v inzertní firmě HyperMedia od loňského jara patřilo 80 procent.

Spor spolumajitelů vyvrcholil na valné hromadě. Ta schválila vydání nových akcií, čímž Benešův podíl výrazně klesl z dvaceti na zhruba tři procenta. 

BigBoard je největším českým provozovatelem venkovní reklamy. HyperMedia má více než pět milionů uživatelů měsíčně. Provozuje weby hyperinzerce.cz, hyperslevy.cz a zhruba 50 dalších.  

Beneš na dotaz deníku E15 potvrdil, že jeho odchod souvisí s novým investorem. „Bylo učiněno několik manažerských rozhodnutí, s kterými jsem se nemohl ztotožnit,“ uvedl bez dalšího komentáře. 

Úřad po letech povolil demolici domu v pražské Revoluční ulici. Nahradí jej projekt Evy Jiřičné

Většinový vlastník společnosti HyperMedia držel od dubna 2019 celkem 80 akcií. Zbytek patřil Benešovi. Valná hromada konaná v listopadu rozhodla o vydání nových 500 akcií, což znamenalo zvýšení základního kapitálu ze dvou na dvanáct milionů korun. Přednostní právo na akcie měli stávající akcionáři.

BigBoard měl výhodu v tom, že akcie mohl získat zápočtem své desetimilionové pohledávky vůči HyperMedia pocházející z poskytnutého úvěru splatného v roce 2021. Úpis nových akcií současně znamenal, že se podíl Petra Beneše zcvrkl z dvaceti na tři procenta procenta. 

Stát přitlačí na ubytovací služby jako Airbnb. Ve hře je nová daň nebo hlášení domovníkovi

„Navýšení základního kapitálu ve společnosti HyperMedia bylo logickým krokem, kdy společnost v důsledku ztrát minulých let potřebovala posílit svou kapitálovou strukturu. Na navýšení základního kapitálu měli samozřejmě možnost se podílet všichni akcionáři, pouze pan Beneš této možnosti nevyužil a jeho podíl dodatečně upsal BigBoard Praha,“ sdělila mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská. 

BigBoard na valné hromadě rovněž prosadil odvolání Beneše z představenstva HyperMedia. Mimo jiné kvůli údajným nesrovnalostem v účetnictví. Beneš pochybení odmítl. Naopak přímo na valné hromadě vznesl protest, že byla svolána v rozporu s právem. Předseda hromady Jindřich Král ale námitku zamítl s tím, že k žádnému porušení zákona nedošlo, vyplývá ze zveřejněného zápisu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!