Krejčovství Galard expanduje do Berlína, Vídně a Moskvy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Krejčovství Galard expanduje do Berlína, Vídně a Moskvy

Daniel Novák

Daniel Novák

Tuzemské zakázkové krejčovství Galard, jehož vlastníky jsou investiční skupiny DRFG a ZF Holding, nejpozději do devíti měsíců otevře první zahraniční provozovny. Jednu připravuje v Berlíně, druhou ve Vídni. Současně jedná o otevření dalšího salonu v Moskvě.

„Berlín a Vídeň jsou destinace, kde máme i jiné aktivity a známe obě lokality, takže je to přirozený krok. Pobočka v Moskvě vzniká na základě poptávky obchodního partnera, který by tam rád provozoval značku Galard,“ uvedl spolumajitel krejčovství Zdeněk Fiala.

Firma Galard zahajuje expanzi poté, co v ní loni získala většinový podíl skupina DRFG podnikatele Davida Rusňáka. Fialův ZF Holding drží ve firmě 45 procent.

Byznys s šitím obleků a košil na míru rozšiřuje společnost rovněž v tuzemsku. Kromě domácího Brna, kde má Galard také dílnu, otevřela salon v pražském kancelářském komplexu BB Centrum. Ještě letos chystá další salon v centru Prahy. Jak se expanze odrazí na tržbách a výsledcích, nechal Galard bez komentáře.

Galard: Dodáváme lidem zážitek, ne jen produkt

Vlastníci sází na to, že šití na objednávku přichází opět do módy. Fiala to přirovnává k trendu rostoucí obliby farmářských produktů a biopotravin. „My nedodáváme jen produkt, my lidem zprostředkujeme zážitek výroby, klasické krejčoviny s třemi až čtyřmi zkouškami, ale i zážitek z nošení opravdu kvalitního produktu, který se celý vyrábí ručně,“ uvedl podnikatel.

Kromě Galardu investovala DFRG i do firem zabývajících se vzděláváním a výzkumem, vývojem softwaru, investičními a finančními službami a výrobou. Portfolio ZF Holdingu sahá od výroby LED svítidel přes franšízovou síť soukromých školek KinderGarten až po výrobce antibakteriálních gelů Angel Swiss.

Alternativa globálního šílenství

Beata Rajská: Neznám výraz nejde to

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!