Letos zkrachovalo již pět cestovek | E15.cz

Letos zkrachovalo již pět cestovek

ČTK
nos

Během uplynulých svátečních dní se ve finačních problémech ocitlo několik cestovních kanceláří. Problémy klientů řeší pojišťovny

Další cestovní kanceláří, která se dostala do finančních problémů, je boskovická cestovní kancelář Majestic Travel. V Chorvatsku zůstalo bez zavazadel a ubytování zhruba 40 klientů této kanceláře. V sídle CK v Boskovicích během víkendu nebyl nikdo k zastižení.

Klienti se vrací domů

Na 151 klientů zkrachovalé CK Globaltour přiletělo v neděli ráno z Turecka na pražské letiště Ruzyně, již v sobotu se vrátilo do tuzemska 40 lidí. Zbývajících několik klientů se vrátí ve středu a v pátek. Uvedl to ředitel úseku neživotního pojištění České podnikatelské pojišťovny (ČPP) Václav Hönig.

Podle něho zástupci ČPP očekávali klienty na letišti, aby jim ihned po příletu poskytli nezbytné informace a vybavili je potřebnými tiskopisy. „Vše proběhlo v úplném pořádku a věřím, že naše přítomnost byla pro klienty povzbuzením, a dobrou zprávou o tom, že jsme připraveni vyřídit jejich oprávněné nároky co nejdříve,“ dodal Hönig.

CK Globaltour byla menší cestovní kanceláří, která se specializovala na prodej leteckých zájezdů do Turecka. Vlastníkem CK se základním jměním 200 tisíc korun je jedna fyzická osoba. V Turecku bylo v době vyhlášení úpadku bezmála 200 jejích klientů, dalších zhruba 250 lidí má u cestovní kanceláře zakoupené zájezdy, na které již patrně neodletí.

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!