Marks & Spencer plánuje masivní expanzi | e15.cz

Marks & Spencer plánuje masivní expanzi

Marks & Spencer
Marks & Spencer
• 
ZDROJ: Marks & Spencer

yak

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Britský maloobchodní řetězec Marks & Spencer představil v Paříži plány na rozšíření nadnárodního byznysu. Během následujících tří let má být výsledkem zvýšení mezinárodních tržeb o 25 procent a zisků až o 40 procent.

Podle loňských výsledků mezinárodní divize M&S dosáhla zisku 120 milionů liber a tržby 1,1 miliardy liber. Společnost, která má po světě 450 poboček, chce otevřít dalších 250 obchodů. Zaměřuje se především na západní Evropu, mimo jiné plánuje s pomocí franšízy otevřít 30 obchodů po Paříži a podobně se rozšířit do dalších měst i států. Kromě toho se zaměří i na Rusko, Indii, Střední východ a Čínu, kde uvažuje o spolupráci s místními partnery.

„Zaměřujeme se na vlajkové obchody, s nimiž chceme zvýšit povědomí o značce, ale vidíme také velké příležitosti v konceptech potravin, spodního prádla a kosmetiky,“ uvedl šéf Marks & Spencer Marc Bolland.

Jak připomínají britská média, M&S zahraniční expanzi představuje v době, kdy mu situaci na britském trhu komplikuje konkurence. Ve výši celoročních výsledků má M&S poprvé v historii předstihnout řetězec Next. Ten v lednu oznámil nárůst zisků před zdaněním na 695 miliard liber. Pro v květnu zveřejňované výsledky Marks & Spencer londýnští analytici očekávají obdobné zisky ve výši 630 miliard liber.

Autor: yak

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější