Nečas: Měla by vzniknout volná zóna transatlantického obchodu | E15.cz

Nečas: Měla by vzniknout volná zóna transatlantického obchodu

Petr Nečas
Petr Nečas
• 
ZDROJ: profimedia.cz

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Premiér Petr Nečas podpořil vznik volné zóny transatlantického obchodu, která propojí trhy Spojených států amerických a Evropské unie. Byla by podle něj odpovědí na vzestup nových politických a ekonomických mocností. Uvedl to v rámci mezinárodní konference Dny USA a EU.

Konstatoval, že obchodní zóna mezi severoamerickým sdružením volného obchodu (NAFTA) a Evropskou unií, měla začít ideálně fungovat již před deseti či patnácti lety, stále ale podle něj není pozdě. „Raději později než nikdy. Na vznik stále není pozdě a je plně realistické usilovat o to, aby byla ustanovena do konce dekády,“ podotkl.

Podle Nečase je ostudné, že mezi Evropskou unií a USA stále i po sedmdesáti letech existují ekonomické a obchodní bariéry. „Zbylé obchodní překážky je potřeba odstranit,“ sdělil Nečas.

:

Sdružení NAFTA svou činnost odstartovalo v roce 1994, cílem je omezení obchodních a celních bariér a liberalizace obchodu. Členy jsou Kanada, USA a Mexiko.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.