Nejdynamičtější českou firmou je prodejce léčiv Chiesi CZ | E15.cz

Nejdynamičtější českou firmou je prodejce léčiv Chiesi CZ

Nejdynamičtější českou firmou je prodejce léčiv Chiesi CZ
ilustrační foto
• 
ZDROJ: wikimedia.org

ČTK

Nejdynamičtější českou firmou je velkoobchodní prodejce léčiv Chiesi CZ, následovaná prodejcem automobilů Hoffmann a Žižák a poradenskou firmou Spencer Stuart Management Consulting. Vyplývá to z žebříčku, který sestavila společnost Soliditet.

Z celkového počtu 531.000 hodnocených společností vzešlo pouze 3044 dynamických firem. Jde o společnosti s víceletým růstem a minimálně dva roky trvajícím stabilním postavením. Patří mezi ně zejména malé a střední firmy.

Do hodnocení vstupují podrobné ekonomické aspekty, především hodnocení pomoci skóringu nebo platebního indexu, vývoj hospodářského výsledku a nárůst tržeb. „Kvůli přísně nastaveným kritériím modelu uspělo pouze 0,87 procenta hodnocených firem,“ komentoval výsledky ředitel Soliditetu David Farský.

Základním vstupním parametrem je podmínka publikované účetní závěrky za poslední dvě období, tedy aktuálně z let 2010 a 2011. Další podmínky stanoví, že firma vznikla před více než dvěma lety, není v konkurzu nebo v likvidaci, nemá registrované dluhy a musí hradit své závazky s maximální prodlevou 30 dnů po splatnosti.

Samotná dynamika společností je sledována především pomocí několika ukazatelů za poslední dva roky, kam se řadí meziroční růst tržeb a rentabilita aktiv. V případě tržeb Soliditet požaduje aspoň šestiprocentní růst, zatímco u rentability aktiv minimálně deset procent. Jako třetí hodnotící kritérium byla zvolena rentabilita aktiv v roce 2011.

Společnost Soliditet vznikla loni přejmenováním firmy Creditinfo Czech Republic. Zaměřuje se na poskytování obchodních a finančních informací.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!