Notino trhlo rekord. Dopomohla k tomu distribuční centra v zahraničí | e15.cz

Notino na rekordu. Sázka na distribuční centra v zahraničí se e-shopu v pandemii vyplatila

Logistické centrum Notino
Logistické centrum Notino
• 
ZDROJ: Notino

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Internetový prodejce parfémů a kosmetiky Notino za loňský rok dosáhl meziročně růstu o 42 procent a vykázal rekordní obrat 14,5 miliardy korun. Podíl Česka na obratu je 14 procent. Notino loni otevřelo nové distribuční centrum v Rumunsku, odkud odbavuje zásilky pro Řecko nebo Bulharsko. V pandemickém roce, kdy se i hranice v rámci EU staly problémem, to pro prodejce bylo šťastný a dobře načasovaný krok. 

E-shop loni prodal přes 55 milionů produktů. Obrat parfémů ve srovnání s předchozím rokem vzrostl o 22 procent, kategorie make-upu si polepšila o zhruba 50 procent, obrat vlasové kosmetiky a produktů péče o pleť stoupl o 70 procent. 

„Parfémy představují polovinu výkonu celé firmy a jsou dlouhodobě tahounem našeho obratu. V uplynulém roce jsme nicméně zaznamenali extrémní růst kosmetických kategorií. Uvědomujeme si, že právě kosmetika je to, co naši zákazníci chtějí a potřebují. A proto se nyní zaměřujeme na další rozšíření nabídky make-upu, vlasové kosmetiky a péče o pleť,“ řekl generální ředitel Notina Zbyněk Kocián.

Firma loni získala 3,5 milionu nových zákazníků, jejich počet tak přesáhl 16,5 milionu. Loni Notino otevřelo nové distribuční centrum v Rumunsku, odkud odbavuje zásilky pro Řecko nebo Bulharsko. Dříve mělo logistické středisko jen v České republice. „V souvislosti s pandemií koronaviru jsme si uvědomili, že hranice, které dosud v rámci Evropské unie nikdy nebyly problémem, se problémem staly. Záleží nám na tom, aby naši zákazníci dostávali své balíčky nejen včas, ale ještě rychleji než dříve,“ uvedl dále Kocián.

Společnost loni odeslala přes 12 milionů balíčků do celé Evropy. Při tradiční slevové akci Black Friday odbavila 140 tisíc zásilek, o rok dříve při stejné příležitosti jich vyřídila 100 tisíc. Průměrně loni za den Notino odbavilo asi 30 tisíc balíčků.

Notino loni rozšířilo také síť kamenných prodejen. Mimo jiné ve varšavském nákupním centru Westfield Arkadia otevřelo svůj nejmodernější obchod.

Společnost Notino působí ve 24 zemích, 26 kamenných poboček provozuje v devíti státech. Ve svém portfoliu má 55 tisíc produktů od více než 1150 značek.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah