Novodobý trend: umělecké galerie v obchodních centrech | E15.cz

Novodobý trend: umělecké galerie v obchodních centrech

Novodobý trend: umělecké galerie v obchodních centrech
Umělecké galerie v obchodních centrech
• 
Lidé chodí do obchodních center čím dál častěji a víkendy v nich často tráví celé rodiny. Dnes už však nejde jen o nákupy potravin, oblečení a doplňků, ale také o kulturní zážitek. Do obchodních center se totiž stěhují výstavy umění.

Fenoménem poslední doby se stávají umělecké výstavy v obchodních centrech, a to zejména v těch pražských. Ta tímto způsobem chtějí do svých prostor přilákat nejen více zákazníků, ale zároveň jim během nutných nákupů dopřát i trochu kulturního vyžití. V letošním roce už jsme mohli v prostorách Obchodního centra Nový Smíchov vidět úspěšnou přehlídku výrazných momentů kariéry našeho významného režiséra Jiřího Menzela. Na trochu jiný druh umění Vás pak chtějí v Novém Smíchově pozvat letos v létě. Nejen pro umělecky založené návštěvníky je připravena zajímavá výstava velkoformátových prací figurální kresby.

Umělecké galerie v obchodních centrechUmělecké galerie v obchodních centrechAutor:

Výstava nazvaná Figurama13 však není jen českou akcí, nýbrž má mezinárodní charakter. Svá díla na ní totiž představují zástupci 12 domácích i zahraničních uměleckých univerzit a akademií. Historie výstavy Figurama sahá až do roku 2001, kdy vznikla z iniciativy akademických malířů Karla Pokorného z Fakulty architektury ČVUT v Praze a Borise Jirků z Ústavu umění a designu ZČU v Plzni. Figurama13 je již 33. výstavou vzešlou z jejich spolupráce a krom toho, že předchozí akce sklízely mezinárodní úspěchy, staly se i velmi užitečnou pomůckou při výuce. Ačkoliv totiž figurální tvorba patří k základním uměleckým dovednostem na uměleckých školách, podobně jako jiné umělecké obory se neustále rozvíjí a posouvají se její hranice. Lidská těla tak dnes mohou umělci zachytit nejen malbou, kresbou nebo jako sochy, ale třeba i ve formě fotografií. Proto je soustředění toho nejlepšího z nejrůznějších škol na jedinou výstavu opravdu přínosnou akcí.

Umělecké galerie v obchodních centrechUmělecké galerie v obchodních centrechAutor:

Jak už bylo řečeno, na letošním ročníku se prezentuje celkem 12 uměleckých škol a na své si přijdou milovníci nejrůznějších ztvárnění lidské figury. Pokud patříte mezi ně, stačí se přijít podívat do Obchodního centra Nový Smíchov, kde si v jeho pasážích jednotlivá díla můžete prohlédnout až do 31. srpna.

Umělecké galerie v obchodních centrechUmělecké galerie v obchodních centrechAutor:

zde.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!