Oblečení v Marks & Spencer neláká, zisk se propadl o téměř dvě třetiny | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Oblečení v Marks & Spencer neláká, zisk se propadl o téměř dvě třetiny

ČTK

Hrubý zisk britského maloobchodního řetězce Marks & Spencer se v uplynulém finančním roce propadl o téměř dvě třetiny na 176,4 milionu liber (5,4 miliardy korun). Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice. Hospodářské výsledky podniku byly podle serveru BBC zasaženy poklesem prodeje oblečení a náklady na otevírání nových potravinářských obchodů.

Hrubý zisk bez zahrnutí mimořádných položek klesl zhruba o desetinu na 613,8 milionu liber. Překonal však očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 593 milionů liber. Finanční rok společnosti M&S končí 1. dubna.

Do čela firmy v loňském roce nastoupil Steve Rowe, který se snaží podpořit dlouhodobou ziskovost reorganizací aktivit v oblasti prodeje oblečení a zvýšením důrazu na prodej potravin.

Britský řetězec Marks & Spencer zavře ve světě skoro stovku obchodů, český byznys zůstane nedotčen

"Loni jsme nastínili komplexní plán na vybudování silných základů pro budoucnost," uvedl dnes Rowe. Upozornil, že plánovaná restrukturalizace je podle očekávání spojená s náklady, firma však zůstává zisková a podařilo se jí snížit čistý dluh.

Česká pobočka M&S již v pondělí oznámila, že jí v uplynulém finančním roce klesly tržby o sedm procent na 1,77 miliardy korun. Zisk se snížil o víc než polovinu na 37 milionů korun. M&S má v Česku podle svých internetových stránek 19 prodejen a zaměstnává tu 489 lidí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!