Oblečení v Marks & Spencer neláká, zisk se propadl o téměř dvě třetiny | E15.cz

Oblečení v Marks & Spencer neláká, zisk se propadl o téměř dvě třetiny

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Hrubý zisk britského maloobchodního řetězce Marks & Spencer se v uplynulém finančním roce propadl o téměř dvě třetiny na 176,4 milionu liber (5,4 miliardy korun). Oznámila to dnes firma, která působí rovněž v České republice. Hospodářské výsledky podniku byly podle serveru BBC zasaženy poklesem prodeje oblečení a náklady na otevírání nových potravinářských obchodů.

Hrubý zisk bez zahrnutí mimořádných položek klesl zhruba o desetinu na 613,8 milionu liber. Překonal však očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali v průměru na 593 milionů liber. Finanční rok společnosti M&S končí 1. dubna.

Do čela firmy v loňském roce nastoupil Steve Rowe, který se snaží podpořit dlouhodobou ziskovost reorganizací aktivit v oblasti prodeje oblečení a zvýšením důrazu na prodej potravin.

"Loni jsme nastínili komplexní plán na vybudování silných základů pro budoucnost," uvedl dnes Rowe. Upozornil, že plánovaná restrukturalizace je podle očekávání spojená s náklady, firma však zůstává zisková a podařilo se jí snížit čistý dluh.

Česká pobočka M&S již v pondělí oznámila, že jí v uplynulém finančním roce klesly tržby o sedm procent na 1,77 miliardy korun. Zisk se snížil o víc než polovinu na 37 milionů korun. M&S má v Česku podle svých internetových stránek 19 prodejen a zaměstnává tu 489 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah