Po lékárnách Dr.Max vstupuje na rumunský trh i Pilulka.cz | E15.cz

Po lékárnách Dr.Max vstupuje na rumunský trh i Pilulka.cz

Po lékárnách Dr.Max vstupuje na rumunský trh i Pilulka.cz
léky
• 
ZDROJ: Shutterstock.com

ČTK

Internetový obchod Pilulka.cz vstoupil na rumunský trh. V zemi spustil internetovou lékárnu Pilulka.ro. Společnost bratrů Martina a Petra Kasových tak následuje konkurenční značku Dr. Max, která v Rumunsku působí od loňska. V příštím roce plánuje Pilulka.cz expanzi do dalších zemí. V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost.

„Vstup do Rumunska jsme připravovali téměř dva roky. Budeme zde spolupracovat s lokálním partnerem Ecofarmacia, který má v naší rumunské entitě 30procentní podíl. Tento zkušený hráč provozuje desítky lékáren," uvedl dnes spolumajitel Pilulky Martin Kasa.

Bitcoin dál prudce klesá, za den odepsal přes 11 procent

Rumunsko bylo poslední zemí EU, kde byla loni v létě povolen prodej volně prodejných léčiv po internetu. Podle Kasy má Pilulka ambici stát se jedničkou na trhu. Na rumunském trhu se podle něj očekává podobný boom jako v ČR. Zatímco české maloobchodní tržby tvoří z 11 procent internetový obchod, v Rumunsku je to méně než pět procent. Příští rok plánuje Pilulka vstoupit na dva až tři nové trhy, mimo jiné vyhodnocuje možnosti v Rakousku, Německu či Nizozemsku.

Na rumunský trh loni vstoupila konkurenční síť lékáren Dr.Max, která koupila firmu A & D Pharma, vlastnící 600 lékáren, a také velkoobchodní firmu Mediplus. Lékárenské síti Dr. Max ze skupiny Penta v ČR loni stouply tržby za prodej zboží a služeb meziročně o 8,1 procenta na 16,1 miliardy korun.

Účet Čechů za brexit? Až 55 miliard a ztráta 40 tisíc pracovních míst

Pilulka letos očekává obrat z on-line prodejů okolo 700 milionů korun a celkový obrat včetně franšíz kolem dvou miliard korun. Síť lékáren Pilulka expanduje i v České republice. V prosinci otevřela stou kamennou pobočku. Šedesát z nich je franšízových.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!