Pohonné hmoty začaly v Česku poprvé od listopadu zdražovat | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Pohonné hmoty začaly v Česku poprvé od listopadu zdražovat

Pohonné hmoty začaly v Česku poprvé od listopadu zdražovat
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Rasch Jan/Euro

ČTK

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily. Je to poprvé od listopadu. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se proti minulé středě zvýšila o devět haléřů na 26,53 koruny za litr. Naftu řidiči natankují za průměrných 24,94 koruny za litr, což je o 16 haléřů více než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Nejdražší pohonné hmoty jsou v Praze. Tamní čerpací stanice nabízí benzin v průměru za 27,16 koruny za litr. Jeho cena se přes sedmadvacetikorunovou hranici dostala ještě na Vysočině, kde Natural stojí 27,13 koruny za litr. Nafta se v metropoli prodává za průměrných 25,96 koruny za litr.

Nejlevněji naopak řidiči natankují v Libereckém kraji. Benzin tam stojí průměrně 25,92 koruny za litr a nafta 24,22 koruny za litr. Paliva zlevňovala nepřetržitě od loňského listopadu. Nejdražší byly pohonné hmoty v období posledních sedmi let v roce 2012, kdy benzin stál v Česku přes 38 korun a nafta 37 korun.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 9. březnu (v Kč/litr):Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 9. březnu (v Kč/litr):Autor: ctk

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!