Povánoční slevy pomohly obchodníkům, tržby vyrostly až o polovinu | e15.cz

Povánoční slevy pomohly obchodníkům, tržby vyrostly až o polovinu

Nákupní centrum - ilustrační foto
Nákupní centrum - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Povánoční slevy zvýšily o posledním víkendu v roce obchodníkům tržby až o polovinu. Lidé zároveň využili sobotu a neděli k nákupům na oslavy Silvestra. Vedle zlevněného zboží se výrazně zvýšil zájem o nákup alkoholu a pochutin a také pyrotechniky.

Obchodní řetězec Globus hned po Štědrém dnu zlevněné zboží rozšířil o další stovky položek napříč celým sortimentem. „V letošním roce jsme bezprostředně po Vánocích nabídli sortiment oblíbených dárků, výrazné slevy se tak týkaly počítačů, konzolových her, domácích spotřebičů a značkového textilu. Na povánoční výprodeje si zákazníci zvykli a řada z nich tak v těchto dnech využila peníze, které našli pod stromečkem,“ řekla ČTK Pavla Hobíková z tiskového oddělení Globusu.

Internetový obchod Mall.cz přišel se slevami již 25. prosince, tedy o den dříve než v předchozím roce. „Zájem je zatím opravdu velký, zhruba o 50 procent vyšší než loni. Zákazníci kupují zboží napříč celým sortimentem,“ řekla ČTK mluvčí Michala Gregorová. Návštěvnost prvních výprodejových dní u Kasa.cz podle ředitele Tomáše Machalínka překročila zhruba o pětinu tu vánoční. „Mezi nejprodávanější produkty v tomto období patří rychlovarné konvice, espressa, meteostanice a herní konzole, z větších spotřebičů pak sušičky, pračky a vysavače,“ doplnil.

Zatímco o víkendu těsně před Vánoci byly nákupy zaměřené na dárky, vánoční dekorace, potraviny, nápoje a vše, co je potřeba k přípravě štědrovečerní večeře, poslední víkend v roce byl podle mediálního zástupce Spar Aleše Langra byl zájem o produkty spojené s koncem roku a jeho oslavou.

Rostl prodej alkoholu

„Ve větším množství než na Vánoce nakupují zákazníci především pivo, sekty a další alkoholické i nealkoholické nápoje. Nejvyšší prodej za celý rok zaznamenává Spar také u pochutin jako jsou chipsy a crackery a dalšího slaného zboží. V oddělení lahůdek jsou prodeje mnohonásobně vyšší v oblasti pomazánek a salátů a velmi žádané jsou uzeniny,“ dodal Langr.

Lidé před Silvestrem nakupují kvalitnější značky alkoholu s vyšší cenou, který mnohdy obchodníci zařadili do slev. Dobře se ale prodává i vodka, rum nebo bylinné likéry. „Do akcí jsme zařadili alkohol, který je u našich zákazníků oblíbený i v průběhu celého roku. Většina Čechů v případě alkoholu nerada experimentuje, proto nový rok obvykle vítají se svými osvědčenými značkami,“ dodala Hobíková.

Obchodníci zaznamenávají několikanásobný růst objednávek obložených potravinových mís, které si lze například v Intersparu objednat on-line prostřednictvím internetu. Tradičně nejvyšší v roce je také prodej pyrotechniky, která se rovněž často objevuje ve slevách.

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery