Pražská řeznictví převzal od Agrofertu budějovický uzenář Novák | E15.cz

Pražská řeznictví převzal od Agrofertu budějovický uzenář Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Od letošního jara uzavřené provozovny Pražských řeznictví převzal od koncernu Agrofert českobudějovický uzenář Libor Novák se svou společností Uzeniny z komína. Zároveň se obchody přejmenovaly na Liborovo řeznictví. Deníku E15 to potvrdil nový majitel.

„Převzali jsme všechny čtyři prodejny. Tři již máme otevřeny, prodejna Na Poříčí ještě otevřena není,“ řekl Novák. Kromě ulice Na Poříčí jsou uzenářství zkombinovaná s řeznictvím a prodejem teplého občerstvení ještě v Holešovicích, na Ohradě a na Vinohradech. 

Nový vlastník získal řeznictví za stávajících nájemních podmínek i se zaměstnanci. Další podmínky transakce včetně ceny žádná ze stran nezveřejnila. „Pražské řeznictví považujeme za uzavřenou záležitost, ke které se nehodláme více vracet,“ sdělil mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Skupina ze svěřenských fondů Andreje Babiše již dříve sdělila, že řeznictví nenaplnila ekonomická očekávání. Agrofert provozoval uzenářství prostřednictvím společnosti PMU CZ z Roudnice nad Labem. 

„Myslím,že strategie, která byla zvolena, nebyla v těchto lokalitách nejšťastnější. Chtěli bychom při zachování vysoké kvality prémiového řeznictví více nabízet i výrobky dostupné pro širší veřejnost,“ dodal Novák.

Obchody jsou podle něj v rozjezdové fázi. Největším problémem je aktuálně konsolidace personálu. 

Novák působí v uzenářské branži již téměř tři desetiletí. Sází na výrobu produktů bez náhražek. Aktuálně jihočeský uzenář provozuje kolem 30 prodejen napříč Českou republikou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah