Prodeje aut dál rostou, první čtyři nejoblíbenější modely jsou od Škody

Člen představenstva Škoda Auto za technický vývoj Frank Welsch představil na 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě ve světové premiéře nový vůz Škoda Octavia Combi Scout.

Člen představenstva Škoda Auto za technický vývoj Frank Welsch představil na 84. mezinárodním autosalonu v Ženevě ve světové premiéře nový vůz Škoda Octavia Combi Scout. Zdroj: ctk

Zahájení výroby Škody Kodiaq
Facelift Octavie
Zahájení výroby Škody Kodiaq
Zahájení výroby Škody Kodiaq
Prodej aut
9
Fotogalerie

Prodej nových osobních aut za deset měsíců letošního roku meziročně vzrostl o 12,6 procenta na 214 619 vozů. Nejprodávanějším modelem byla Škoda Octavia s tržním podílem přes 11 procent. Oznámil to dnes Svaz dovozců automobilů.

Nejprodávanější značkou byla tradičně Škoda s růstem o deset procent na 68 151 vozů, následuje Volkswagen s nárůstem o devět procent na 22 041 aut a Hyundai se zvýšením o osm procent na 17 424 prodaných vozů. Na dalších místech skončily značky Ford, Dacia, Renault a Kia.

Vedle Octavie se nejvíc prodávaly další modely Škody Fabia, Rapid a Superb, následuje Hyundai i30 a Volkswagen Golf. Podíl aut s benzinovým motorem byl 54,6 procenta. Téměř tři čtvrtiny aut nakoupily firmy.

"Naši prodejci registrují s blížícím se koncem roku rostoucí počet nově příchozích klientských objednávek, jen za uplynulý měsíc jich bylo více než 8700. Dva měsíce před koncem roku tak má k rekordu našlápnuto nejen značka Škoda, ale i celý český trh," uvedl ředitel Škody Auto ČR Luboš Vlček.

Registrace lehkých užitkových automobilů vzrostly oproti loňskému roku o 17 procent na 15 865 vozů. První je Ford (2487 vozů) před Fiatem a značkou Peugeot. Dále Renault a VW. prodej nákladních aut se zvýšil o sedm procent na 9252 vozů. Nejvíce prodal mercedes, dále Volvo a DAF.

Odbyt autobusů oproti loňskému roku poklesl o 16,6 procenta na 796 vozidel. První je značka SOR s 229 registracemi, následuje Iveco se 191 kusy a Setra.

Registrace motocyklů letos poklesly o necelé jedno procento na 15 826 strojů. První je Honda před Maxonem a Yamahou.