Prodejnám Sconto loni klesl zisk na 83 milionů | E15.cz

Prodejnám Sconto loni klesl zisk na 83 milionů

Sconto
Sconto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Prodejnám s nábytkem Sconto v roce 2013 klesly tržby o jedno procento na 1,57 miliardy korun. Zisk společnosti se snížil o 14 procent na 83 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

„Objem prodeje je možno klasifikovat jako odpovídající trhu, obraty a zisky společnosti taktéž odpovídají situaci na trhu prodeje nábytku. Obrat roku 2013 byl plánován na bázi skutečného obratu roku 2012. Plán nebyl splněn,“ píše se ve zprávě.

Firma dále uvádí, že v následujících letech má za cíl upevnit pozici na trhu a udržet obrat jednotlivých obchodních domů na úrovni roku 2013.

Sconto nábytek provozovalo v roce 2013 v ČR osm obchodních domů a mělo 356 zaměstnanců. Prodejny vlastní německá společnost Möbel Walther AG.

Sconto v Česku patří mezi největší prodejce nábytku spolu s obchody IKEA, Kika, Jysk, Asko-Nábytek a Möbelix CZ. Češi si loni koupili nábytek za 32,2 miliardy korun, přičemž od roku 2010 se tento údaj téměř nemění, vyplývá z údajů Asociace českých nábytkářů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.