Provozovatel Alberta se vrátil k zisku, tržby zvýšil převzetím Sparu | E15.cz

Provozovatel Alberta se vrátil k zisku, tržby zvýšil převzetím Sparu

Supermarket Albert v Praze.
Supermarket Albert v Praze.
• 
ZDROJ: Siebert Martin/Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tržby nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v České republice ve třetím čtvrtletí stouply o 5,5 procenta na 10,71 miliardy korun a jeho provozní zisk se vrátil do černých čísel. Firma v tuzemsku provozuje obchody Albert. Vyšší tržby vysvětlila loňským převzetím 49 prodejen konkurenční společnosti Spar.

Bez zahrnutí prodeje benzínu na čerpacích stanicích se čisté tržby zvýšily ve srovnání s loňskem o 6,4 procenta. Obě procentuální změny jsou při neměnných směnných kurzech. Provozní zisk Aholdu za třetí kvartál činil 136 milionů korun. Ve stejném období před rokem dosáhla firma v Česku záporného výsledku 106 milionů korun.

Ahold v České republice provozuje supermarkety a hypermarkety Albert. K loňskému 1. srpnu navíc dokončil akvizici ztrátových prodejen Interspar, které v Česku provozovala rakouská společnost SPAR. Ke konci letošního třetího kvartálu firma v Česku provozovala 331 prodejen.

Nizozemská skupina Ahold jako celek zvýšila svůj provozní zisk za tři měsíce do 4. října na 284 milionů eur z 274 milionů eur před rokem. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali provozní zisk 304 milionů eur. Konečný výsledek ovlivnily náklady na restrukturalizaci a související výdaje ve Spojených státech a v Evropě. Odhady ale mírně překonaly čisté tržby, které za tři měsíce do konce září činily 8,44 miliardy eur (228,2 miliardy korun). Čekal se výsledek 8,4 miliardy eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah