Řekové osekali českým miliardářům zisk ze sázkové společnosti OPAP | E15.cz

Řekové osekali českým miliardářům zisk ze sázkové společnosti OPAP

ČTK

Největší řecké sázkové společnosti OPAP ve čtvrtém čtvrtletí klesl hrubý provozní zisk (EBITDA) o více než 19 procent na zhruba 84 milionů eur. Firma uvedla, že na její hospodaření měla negativní dopad vyšší daň ze sázek. OPAP je čtvrtou největší sázkovou společností v Evropě a spoluvlastní ji investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka a společnost EMMA Capital dalšího českého investora Jiřího Šmejce.

Řecko loni na jaře s platností od začátku roku zvýšilo sazbu daně z hrubých výnosů sázek, aby uspokojilo mezinárodní věřitele a zajistilo si nové úvěry z mezinárodního záchranného programu. Daň z těchto výnosů se zvýšila o pět procentních bodů na 35 procent, uvedla agentura Reuters.

Čistý zisk společnosti se naopak zvýšil o 6,7 procenta na 55 miliard eur. Důvodem byla absence mimořádných odpisů, které firma zaúčtovala v posledním čtvrtletí roku 2015. Hrubé herní výnosy klesly o půl procenta na 399,6 milionu eur, hlavně kvůli slabšímu výkonu loterie. Firma zvýší dividendu na 0,72 eura na akcii z 0,4 eura v roce 2015.

OPAP v listopadu obnovil plány na spuštění více než šestnácti tisíc videoloterijních terminálů, když řecká komise pro hry a sázky schválila nová, méně přísná pravidla. Firma nové podnikání zahájila v lednu a nyní provozuje 1274 terminálů VLT.

OPAP byl plně privatizován v roce 2013. V současnosti nabízí sportovní sázky a loterii prostřednictvím sítě zhruba 5750 poboček v Řecku a na Kypru.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!