Sazka se stává největší loterní firmou, dostala licenci od ministerstva | E15.cz

Sazka se stává největší loterní firmou, dostala licenci od ministerstva

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Sázková společnost Sazka může na internetu provozovat loterie jako například Sportku, Eurojackpot, Euromiliony nebo Kasičku. Informaci potvrdilo vedle společnosti i ministerstvo financí, které Sazce licenci udělilo. Spuštění her online plánuje Sazka v nejbližší možné době.

"Získání povolení k možnosti sázení tradičních loterií na internetu je důležitým milníkem loterního byznysu v České republice. V okolních zemích jsou loterie na internetu povoleny už mnoho let, Sazka se tak stane největší loterní digitální firmou v České republice. Ovšem terminálová síť bude nadále klíčovým prodejním místem," uvedl tiskový mluvčí společnosti Václav Friedmann. K sázení na internetu bude podle něj nutná registrace, na terminálech půjde sázet nadále i bez ní.

V pátek získala od ministerstva povolení Fortuna, šlo o první českou sázkovou společnost, které ministerstvo licenci udělilo. Fortuna může online provozovat například ruletu nebo výherní automaty. Již na konci ledna podobné povolení získala zahraniční společnost PokerStars. Udělení licence vyžaduje nový zákon o hazardu, který je účinný od 1. ledna.

Tržby společnosti Sazka v její největší hře Sportka loni meziročně klesly o 3,7 procenta na 5,63 miliardy korun. V roce 2015 Sazka zvýšila čistý zisk meziročně o 94 procent na 994,5 milionu korun. Tržby firmy předloni vzrostly o 23 procent na 11,3 miliardy korun. Sazka je členem nadnárodní investiční skupiny KKCG, působící v 11 zemích. V České republice má více než 7200 prodejních míst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.