Rusko zavřelo moskevské pobočky McDonald's, prý kvůli hygieně | E15.cz

Rusko zavřelo moskevské pobočky McDonald's, prý kvůli hygieně

Jedna z moskevských restaurací McDonald's
Jedna z moskevských restaurací McDonald's
• 
ZDROJ: Daniel Kruczynski, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil zastavení provozu ve čtyřech moskevských restauracích amerického řetězce s rychlým občerstvením McDonald's kvůli údajnému porušování hygienických předpisů.

Rospotrebnadzor tvrdí, že v moskevských restauracích McDonald's odhalil „mnohá“ porušení hygienických norem. Společnost McDonald's uvedla, že nyní zkoumá tvrzení úřadu, aby zjistila, jakými kroky by mohla zajistit co nejrychlejší obnovení provozu restaurací.

Rozhodnutí úřadu přichází v době, kdy jsou vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy napjaté kvůli ukrajinské krizi. McDonald's začátkem dubna ukončil provoz svých restaurací na Krymu poté, co tento ukrajinský poloostrov anektovalo Rusko. Někteří ruští politici tehdy vyzvali k uzavření všech restaurací McDonald's v Rusku.

V krymském Sevastopolu svou pobočku krátce po odchodu McDonald's otevřel ruský řetězec RusBurger. McDonald's při uzavření svých restaurací restaurací na poloostrově mimo jiné prohlásil, že svým zaměstnancům na Krymu nabídne práci „v jiných restauracích McDonald's na Ukrajině“ a pomůže jim se stěhováním.

McDonald' má v Rusku zhruba 400 poboček. První z nich otevřel v roce 1990 v Moskvě a hamburgery si mezi Rusy rychle získaly značnou popularitu.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah