Sazka Group získala třetinu řeckého sázkového giganta OPAP | e15.cz

Sazka Group získala třetinu řeckého sázkového giganta OPAP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Loterní firma Sazka Group se stala hlavním akcionářem řecké sázkové společnosti OPAP. Ovládá v ní 33 procent akcií. 

Převod schválili řecký a kyperský regulátor. Sazka Group to dnes sdělila v tiskové zprávě.

Firmu Sazka Group založily loni v srpnu skupiny KKCG a EMMA Capital. Vložily do ní svá aktiva v oblasti loterií. KKCG Karla Komárka má ve společném podniku Sazka Group podíl 75 procent, EMMA Jiřího Šmejce čtvrtinu. Manažerskou kontrolu vykonávají stejným dílem. KKCG a EMMA Capital jsou největšími investory fondu EMMA Delta, který drží podíl 33 procent v loterii OPAP.

"Sazka tehdy informovala o tom, že k úplnému dokončení transakce v Řecku chybí poslední krok, převod 67 procent akcií EMMA Delta Management. Tedy společnosti, která ovládá investoční fond EMMA Delta," uvedla mluvčí KKCG Dana Dvořáková.

Tento převod vyžadoval souhlas regulátorů v Řecku a na Kypru. "Oba souhlasy byly na konci ledna uděleny, a tak bylo možné převést uvedené akcie na společnost Sazka Group. Ta nyní ovládá fond EMMA Delta, a tedy nepřímo i 33procentní podíl v řecké loterní společnosti OPAP," doplnila Dvořáková.

Podle člena představenstva Sazka Group Pavla Horáka se jedná o další krok, který naplňuje dlouhodobou expanzivní strategii holdingu.

Sazka Group je jedním z největších provozovatelů loterií a her v Evropě. Úhrnná roční výše sázek u loterijních firem, ve kterých má skupina vlastnický podíl, přesahuje 400 miliard korun. Sazka Group nyní drží podíly kromě OPAP také v italské loterii Lottoitalia (32,5 procenta) a stoprocentní podíl v loterii Sazka v Česku. Menšinové podíly vlastní v rakouských společnostech Casinos Austria a Österreichische Lotterien.

Investiční skupina KKCG má aktiva více než dvě miliardy eur a zaměstnává přes 2500 lidí. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti těžby ropy a zemního plynu, na loterijní průmysl, cestovní ruch a na investice do nových technologií. Skupina KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, například MND, Vítkovice nebo v cestovní skupině Fischer.

EMMA Capital je investiční skupina založená v roce 2012 z iniciativy jejího majoritního akcionáře Jiřího Šmejce. Skupina se zaměřuje na strategické investice, zejména do sféry maloobchodu. V současnosti působí v České republice, Řecku, Rusku, Rakousku, Itálii a na Slovensku. Kromě toho EMMA vlastní podíl ve výši 11,37 procenta ve skupině Home Credit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější