Sazka spustí Sportku přes internet, pravděpodobně začátkem příštího roku | e15.cz

Sazka spustí Sportku přes internet, pravděpodobně začátkem příštího roku

Sazka
Sazka
• 
ZDROJ: KKCG
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sazka má se Sportkou zhruba pětadevadesátiprocentní podíl na trhu číselných loterií. Přesto chystá zásadní plán na přilákání další klientely. Od ledna příštího roku umožní sázet on-line a přes mobilní zařízení. Na internetu tak spustí svou hlavní hru s více než padesátiletou tradicí Sportka i všechny ostatní, jako jsou miliardářský Eurojackpot či Šťastných 10.

Sázet číselné loterie bude možné přes nynější webové stránky firmy nebo přes aplikace pro iOS a Android. „V tomto směru je vše připravené a stačí systém propojit s on-line hraním. Předpokládáme, že on-line loterie bychom mohli spustit v souvislosti s platností nového loterijního zákona, tedy od ledna 2017,“ potvrdil mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Sportka loni přinesla Sazce tržby ve výši 5,85 miliardy korun. Cílem je přitáhnout k ní a dalším hrám mladší publikum, které mobilní zařízení a internet používají častěji než starší generace. Nejen však je. „Také stávající zákazníci potvrdili, že pokud jim bude umožněno sázet on-line přes mobil nebo počítač, bude to pro ně pohodlnější. Je třeba ale také říct, že mnoho zákazníků chce nadále sázet prostřednictvím terminálů z důvodu zachování anonymity,“ dodal mluvčí.

Sázet číselné loterie bude možné přes nynější webové stránky firmy nebo přes aplikace pro iOS a Android.

Možnost sázet přes papírové tikety na kamenných pobočkách tak určitě nezmizí. Nezmění se ani podoba hry a frekvence losování dvakrát a s mimořádným losováním až třikrát týdně. Nutností pro zájemce o sázení Sportky a dalších her přes internet bude povinná registrace, stejně jako je tomu již nyní u internetového kurzového sázení. Pro ni začnou od ledna platit přísnější pravidla kvůli novým zákonům o hazardu.

„Očekáváme nutnost zpřísnění pravidel zodpovědného hraní, provázání se státními registry a podobně. Vše ale bude jasné až po schválení zákona,“ poznamenal Friedmann. Třetí a poslední čtení zákonů o hazardu by přitom mělo být na programu na nejbližší schůzi sněmovny.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery