Sázkové kanceláře vydělaly, Češi brexitu nevěřili | E15.cz

Sázkové kanceláře vydělaly, Češi brexitu nevěřili

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Ryan Poplin via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přestože byly podle předběžných průzkumů šance na obě varianty britského referenda zhruba vyrovnané, kurz na brexit se v sázkových kancelářích vyšplhal až na 4,1:1. O referendum byl proto mezi českými sázejícími relativně velký zájem, celkový objem přijatých sázek dosáhl zhruba pěti milionů korun. Sázkové kanceláře v Česku nakonec na odchodu Velké Británie z Evropské unie vydělaly, 85 procent sázkařů totiž věřilo v její setrvání.

„Sázející v souboji s bookmakery tentokrát prohráli, což se stává pokaždé, když prohraje favorit. A favoritem zde bylo setrvání Británie v unii, kterému věřilo 85 procent sázkařů. Sázky na referendum se vyšplhaly na 800 tisíc korun, což je u podobného typu společenských sázek hodně slušný výsledek,“ sdělila mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Tipsport i Fortuna přijaly sázky zhruba za dva miliony korun. „V porovnání s fotbalovým šampionátem jsou to drobné, ale ve srovnání s jinými sázkami na politiku to znamená solidní zájem,“ doplnil mluvčí Fortuny Martin Lánský.

SLEDUJTE REFERENDUM BREXIT ON-LINE

Nejvyšší výhru si připsal klient Tipsportu z menšího města v Podkrkonoší. Na variantu brexitu vsadil 100 tisíc korun a při kurzu 3,5:1 vydělal 250 tisíc korun čistého. Naopak 200 tisíc korun vsazených jiným sázkařem na setrvání připadlo sázkové společnosti. Jeden klient Chance prohrál dokonce 300 tisíc korun. „S blížícím se referendem se stále více sázelo na setrvání Británie v EU. Kurz se z původních 3:1 vyšplhal až na 4,1:1. Na variantu brexitu byl v závěrečné fázi jen 1,15:1,“ dodal mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka. Fortuna vyplatila nejvyšší výhru 90 tisíc korun za 25 tisíc vsazených, Chance 70 tisíc při sázce za 20 tisíc korun.

U Fortuny už se dá tipovat i na to, kdo bude britským premiérem po Davidu Cameronovi. Zatím největším favoritem je bývalý londýnský starosta Boris Johnson s kurzem 1,75:1. V nabídce je například i skotský herec Sean Connery (700:1). Podle bookmakerů bude Skotsko znovu usilovat o nezávislost na Velké Británii (1,5:1). Na to, že by se referendum o vystoupení z EU konalo do konce roku 2017 i v Česku, je vypsán kurz 8:1.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah