Slováci z Tatry Mountain Resorts kupují největší zábavní park v Polsku | E15.cz

Slováci z Tatry Mountain Resorts kupují největší zábavní park v Polsku

zábavní park Ślonskie Wesole Miasteczko , který koupila TMR
zábavní park Ślonskie Wesole Miasteczko , který koupila TMR
• 
ZDROJ: Sojomail, CC BY SA 3.0, Wiki

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR) koupí za 30 milionů zlotých (205 milionů korun) celkem 75 procent akcií provozovatele největšího polského zábavního parku Ślonskie Wesole Miasteczko u města Chorzów. TMR se zároveň zavázala, že v průběhu pěti let investuje do modernizace areálu 120 milionů zlotých (asi 820 milionů korun).

TMR provozuje na Slovensku největší lyžařská střediska ve Vysokých a Nízkých Tatrách, dále největší slovenský akvapark a kromě toho má podíl v provozovateli největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně.

„Jsem přesvědčen, že vstupem TMR do tohoto projektu se oživí turistický ruch v regionu a otevře nová kapitola zábavních parků ve střední Evropě. Věřím, že právě TMR vrátí slezskému zábavnímu parku ztracený lesk a zašlou slávu,“ uvedl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

TMR začne park provozovat od května, po dokončení pětiletého investičního plánu bude moci slovenská společnost využít opci na koupi zbylých akcií provozovatele zábavního parku. Slezský zábavní park byl podle TMR uveden do provozu v roce 1959 a jeho rozloha činí 26 hektarů. Park ročně navštíví zhruba 200 tisíc lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah