Sportovního vybavení se před Vánocemi prodalo o třetinu více než obvykle | E15.cz

Sportovního vybavení se před Vánocemi prodalo o třetinu více než obvykle

Sportovního vybavení se před Vánocemi prodalo o třetinu více než obvykle
Prodej lyží před Vánoci
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Poptávka po sportovním vybavení stoupla před Vánoci proti běžným dnům o 35 procent. Meziročně vzrostla o 15 procent. Vyplývá to z údajů internetového obchodu SportObchod.cz.

Nejčastěji lidé pod stromeček pořizovali brusle a hokejové vybavení, které tvořilo pětinu celkové poptávky. Proti loňsku navíc o dvě třetiny vzrostl zájem o vybavení pro badminton, které tvořilo kolem 18 procent poptávky. Popularita zároveň meziročně výrazně stoupla u vybavení na florbal.

„Výrazný nárůst prodeje vybavení na badminton souvisí s raketovým vzestupem popularity tohoto sportu, kterému do jisté míry pomohl i osobní příběh českého badmintonisty Petra Koukala,“ uvedl ředitel obchodu Josef Mech.

Sportovní potřeby patří v Česku k tradičně oblíbeným vánočním dárkům. Poptávka obvykle vzrůstá již od poloviny listopadu a vrcholí týden před Vánoci. Nejvíce lidé tento rok na stránkách SportObchod.cz nakupovali 10. prosince.

O tři dny později zaznamenal prodejní špičku jeden z největších internetových obchodů Kasa.cz. Ve čtvrtek 13. prosince Kasa odbavila téměř 4000 objednávek, což je polovinu více, než v nejsilnější prodejní den minulého roku.

„Letos zákazníci hodně nakupovali až na poslední chvíli, nejsilnější prodejní dny jsme zaznamenali až v polovině prosince. Zboží si zákazníci v našich prodejnách Kasahouse vyzvedávali hojně i poslední předvánoční víkend a dokonce ještě na Štědrý den dopoledne,“ uvedla mluvčí Kasa.cz Jitka Součková.

Cena průměrné předvánoční objednávky letos mírně klesla, a sice z loňských 3700 Kč na letošních 3600 Kč. Nejprodávanějším zbožím letošních vánoc byly především čtečky elektronických knih, tablety, roboty, mixéry, espressa, TV a hobby nářadí. Ke kuriózním dárkům patřilo letos Prasátko do lednice Orion, které při otevření ledničky zachrochtá a odradí majitele od dalšího přejídání.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!