V poměru cena/výkon vyhrávají fotbalové Euro Češi a Řekové | E15.cz

V poměru cena/výkon vyhrávají fotbalové Euro Češi a Řekové

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

hop

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině pomalu spěje do finále a je čas na malé bilancování. S provokativním žebříčkem přišla sázkařská společnost bwin, která srovnala mzdy hráčů jednotlivých národních týmů a jejich výkon na šampionátu. Nejlepší výkon podali fotbalisté Řecka a Česka, vyplývá ze srovnání. V poměru cena/výkon naopak propadli fotbalisté Francie, Británie a Nizozemí.

Hráči anglického týmu si za týden přijdou na 2,1 milionu eur, druhým nejlépe placeným týmem byla Francie. Oba týmy ale vypadly ve čtvrtfinále, což jim vyneslo skóre -4 a -3. Nejhoršího hodnocení dosáhlo Nizozemí, jehož tým týdně vydělává milion eur, přesto se ani neprobojoval ze skupiny. Nizozemští hráči se opravdu nevyplatili – v indexu hodnoty hráče bwin dosáhli skóre -7.

Angličtí hráči stojí své kluby o 40 procent více než němečtí hráči. Anglie ale vypadla ve čtvrtfinále, zatímco Německo došlo do semifinále. Francouzští hráči stojí pětkrát víc než řečtí, přesto došly oba týmy stejně daleko.

Žebříček bwin ukázal, že mezi mzdami národních týmů a jejich výkonem není příliš silná korelace. „Správně jsme předpověděli, že Španělsko a Německo nabídnou dobrý výkon za peníze. Výkon Francie zhruba odpovídal takto dobře placenému týmu, Itálie si vede nad očekávání,“ komentoval výsledek Warren Lush z bwin.

„Jsou tu ale i týmy, které sice už vypadly, ale navzdory tomu nabídli lepší poměr cena/výkon než týmy, které jsou stále ve hře. To je případ Řecka,“ upřesnil.

bwin chce svůj nový Player Value Index využít i v příštích soutěžích i jiných sportech. „Bylo by skvělé zjistit, jaký jezdec Formule 1 nabízí své stáji nejlepší návratnost investic. Nebo jak mzdy hráčů ovlivňují kvalitu házené v Německu nebo ledního hokeje v Polsku,“ dodal Lush.

Pořadí národních týmů podle poměru cena/výkon

(žebříček byl sestaven ještě před semifinálovým utkáním Německo:Itálie - pozn. red.)

Země Pořadí týmů podle ceny Index bwin
Řecko 14 9
Česko 12 7
Dánsko 16 7
Španělsko 5 4
Ukrajina 13 4
Portugalsko 7 3
Německo 4 2
Polsko 15 2
Rusko 10 1
Itálie 3 0
Chorvatsko 8 -1
Irsko 11 -2
Francie 2 -3
Anglie 1 -4
Švédsko 9 -4
Nizozemí 6 -7

Zdroj: bwin

Autor: hop

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah