VIDEO: Světový lídr v prodeji dronů DJI v Praze otevřel největší pobočku v Evropě

Drony série DJI Phantom

Drony série DJI Phantom Zdroj: Jiří Liebreich

Jaroslav Řešátko, majitel společnosti Telink
První prodejna DJI v ČR
DJI Inspire
DJI Mavic
Nová prodejna DJI v Praze
16
Fotogalerie

Čínská společnost DJI, světový lídr v prodeji dronů, v sobotu otevřela první autorizovanou prodejnu v České republice. V pražských Nových Butovicích ji provozuje a vlastní společnost Telink Jaroslava Řešátka. Pražská prodejna je společně s tou ve Varšavě největší ze čtyř postavených v Evropě.

Obchod se skládá z prodejní plochy pro běžné zákazníky, školícího centra pro profesionály, servisní části, skladu a kanceláře. Klientům nabízí dronové poradenství, servis, certifikovanou leteckou školu a samotný prodej bezpilotních letounů.

První autorizovaná prodejna DJI v Evropě byla otevřena 11. listopadu minulého roku v obchodním centru v Římě, den poté v Nizozemsku. Jedenáctého prosince byla otevřena pobočka ve Varšavě, uvedl Řešátko.

Video placeholde
V pražských Nových Butovicích byla otevřena první prodejna DJI v Česku a čtvrtá v Evropě. • Jiří Liebreich

Myšlenka postavit v Česku autorizovanou prodejnu DJI vznikla před rokem. “Nejtěžší bylo nalézt vhodný prostor, svou roli sehrál střet kultur. Představa čínských zástupců DJI byla, že postavíme nablýskanou výkladní skříň na exkluzivním místě - to ale samo o sobě neznamená, že bychom byli obchodně úspěšní,” prozrazuje Řešátko. “My jsme jim nutili myšlenku, že chceme komplexní řešení, ne jen prodejnu,” dodává s tím, že výše vstupní investice se pohybuje mezi jedním až dvěma miliony korun.

Majitelem a provozovatelem obchodu je Řešátkův Telink. “DJI poskytuje značku. My jsme investovali do obchodu, v určitých případech proto máme exkluzivní podmínky,” vysvětlil Řešátko. Jako příklad uvedl možnost naskladnění třiceti až padesáti nejnovějších dronů DJI Mavic, které jsou momentálně nedostatkovým zbožím. “Očekávám, že je prodáme dnes, nejpozději v příštích dnech,” řekl Řešátko.

Telink spolupracuje s DJI od roku 2012. DJI byla založena v roce 2006 v čínském Šen-čenu, za rok 2015 vykázala tržby přesahující jednu miliardu dolarů.