Vodafonu klesl zisk na 208 milionů. Srazily ho neomezené tarify a virtuální operátoři | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vodafonu klesl zisk na 208 milionů. Srazily ho neomezené tarify a virtuální operátoři

Vodafonu klesl zisk na 208 milionů. Srazily ho neomezené tarify a virtuální operátoři
Vodafone (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Marcos Morales via Flickr

ČTK

Nejmladší tuzemský mobilní operátor Vodafone hospodařil ve fiskálním roce končícím letos v březnu s meziročním poklesem zisku o tři čtvrtě miliardy na 208 milionů korun. Tržby klesly o 17 procent na 13,6 miliardy korun. Za propad podle operátora může výrazné snížení cen za služby po zavedení neomezených tarifů a také vstup desítek virtuálních mobilních operátorů na trh.

Zatímco před dvěma lety operátor vyplatil mateřské firmě dividendu ve výši miliardy korun, předloňský zisk 955 milionů převedl celý do fondu nerozděleného zisku. Stejně naloží s loňským ziskem.

Počet zákazníků v minulém fiskálním roce klesl o 122 tisíc na 3,24 milionu. Podíl lukrativnějších tarifních zákazníků se za 12 měsíců zvýšil o 4,4 procentního bodu na 60,5 procenta. Na konci letošního roku se propad počtu klientů zastavil.

Vodafone výrazně investuje do vysokorychlostních sítí LTE. V aukci firma za potřebné kmitočty zaplatila 3,1 miliardy korun a získala jejich největší díl. Další investice letos směřují do výstavby sítě. Sítě LTE a 3G od Vodafonu nyní pokrývají 95 procent populace.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!