Začaly povánoční slevy, některé zboží lidé ihned vykoupili | e15.cz

Začaly povánoční slevy, některé zboží lidé ihned vykoupili

Vánoce, slevy
Vánoce, slevy
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obchodníci v obchodních řetězcích i na internetu zahájili povánoční výprodeje. Slevy dosahují až 80 procent. Některé zlevněné zboží zmizelo z pultů několik minut po otevření prodejen.

Obchody nabízejí levnější elektroniku, sezonní oblečení a obuv, ale i sportovní zboží nebo nábytek. Většinou se tak chtějí zbavit skladových zásob, které se do Vánoc nepodařilo prodat.

Síť obchodů s elektronikou Electro World zahájila výprodej dnes v 9:00 hodin a například v prodejně na pražském Zličíně si dav koupěchtivých zákazníků během necelých 15 minut rozebral všechny LCD televizory Thompson zlevněné o 40 procent na 4999 korun. V jiných prodejnách přitom bylo možné to samé zboží získat bez tlačenice.

Řetězec Tesco začal nabízet zboží se slevou 25 až 75 procent. Největší zvýhodnění nabídl u vánočních dekorací a oblečení, na domácí potřeby je sleva 50 procent a na elektroniku 30 procent. „Povánoční slevy u nás využívají jak lidé, kteří dostanou pod stromeček peníze či dárkové poukázky, ale i cenově orientovaní zákazníci,“ uvedl manažer Teska Aleš Pavlík.

Internetový obchod Kasa.cz do konce ledna nabízí vybrané zboží se slevou až 70 procent. K tomu navíc přidá slevový poukaz na další nákup uskutečněný v únoru nebo březnu. Konkurenční Mall.cz pak ode dneška zlevnil několik tisíc položek až o 86 procent. Společnost předpokládá, že návštěvnost v prvních dnech výprodejů může překonat i nákupy v předvánočních dnech. Slevy nabídl i největší internetový obchodník s elektronikou Alza.cz.

Prodejce nábytku Asko zahájil výprodej již na Štědrý den a potrvá do 9. ledna. Slevy dosahují až 70 procent. Ikea zlevnila již 18. prosince a zboží se slevou bude nabízet do poloviny ledna.

Využít povánoční slevy a pořídit některé dárky až v sezonních výprodejích se letos chystá asi třetina Čechů. Při slevách plánují utratit v průměru 4150 korun, nejčastěji za oblečení, obuv a elektroniku. Ukázal to poslední průzkum GE Money Bank.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah