Zisk diskontů Lidl loni stoupl na rekordních 1,7 miliardy korun | E15.cz

Zisk diskontů Lidl loni stoupl na rekordních 1,7 miliardy korun

Prodejna Lidl v Nárožní ulici v Praze (ilustrační foto)
Prodejna Lidl v Nárožní ulici v Praze (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Aljona83 via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zisk diskontního řetězce Lidl v Česku vzrostl ve finančním roce 2013/2014 o 13 procent na 1,73 miliardy korun. Jde patrně o nejvyšší zisk dosažený v roce 2013 tuzemskými obchodními řetězci. Tržby společnosti stouply meziročně o 18 procent na 29 miliard korun.

„Společnost předpokládá v následujícím období rozvoj obchodních aktivit přibližně stejným tempem jako v předcházejícím období,“ uvedla firma ve výroční zprávě.

Lidl na konci února oznámil, že loni investoval do modernizace svých prodejen v Česku jednu miliardu korun, podobnou částku chce investovat i letos. Celkově společnost v ČR dosud investovala více než 20 miliard korun.

Společnost plánuje na českém trhu pokračovat v expanzi. „Aktuálně plánujeme otevřít prodejny především ve velkých městech. Řádově se jedná o jednotky,“ dodala mluvčí Jitka Vrbová.

230 prodejen a čtyři logistická centra

V současnosti má Lidl, který patří do německé maloobchodní skupiny Schwarz, v Česku 230 prodejen a provozuje čtyři logistická centra. Do budoucna plánuje kromě modernizací prodejen také rozšiřování skladových ploch.

Lidl vstoupil na český trh v roce 2003 jako poslední z velkých obchodních řetězců. Firma v roce 2013 zaměstnávala 4343 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.