Asociace stavebních spořitelen má nového šéfa | E15.cz

Asociace stavebních spořitelen má nového šéfa

Asociace stavebních spořitelen má nového šéfa
Raiffeisen
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, puč

Novým předsedou Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) se stal Jan Jeníček (49), šéf Raiffeisen stavební spořitelny. Ve funkci nahradil Vladimíra Staňuru (62). Ten ke konci loňského roku skončil jako předseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) a nově bude působit na částečný úvazek v České bankovní asociaci.

"Chci navázat na období, které bylo pro stavební spořitelny velmi úspěšné. Stabilně roste efektivita celého systému, půjčujeme podstatně více peněz, a stavební spoření tak dokazuje, že má pevné místo na finančním trhu," uvedl Jeníček. Staňura vedl asociaci od února 2014.

Jeníček je od roku 2007 předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny a od října 2016 prezidentem Evropského sdružení stavebních spořitelen. Zároveň byl dosud prvním místopředsedou AČSS.

Nově se od ledna prvním místopředsedou asociace stal Jiří Plíšek, který vede Stavební spořitelnu České spořitelny. Na místo místopředsedy asociace byl zvolen David Formánek, který šéfuje stavební spořitelně Modrá pyramida.

AČSS zastupuje všech pět stavebních spořitelen, které působí v České republice. Je partnerem pro politiky a úředníky státní správy v otázkách spojených s bydlením a finančním trhem. Založena byla v roce 2000. Jejím tajemníkem je Jiří Šedivý.

Autor: ČTK, puč
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!