Bývalý moderátor ČT Hrubeš je novým mluvčím vlády | E15.cz

Bývalý moderátor ČT Hrubeš je novým mluvčím vlády

Jan Hrubeš je novým mluvčím vlády
Jan Hrubeš je novým mluvčím vlády
• 

ČTK

Vláda má nového mluvčího. Stal se jím bývalý moderátor zpráv České televize Jan Hrubeš. Vystřídal Michala Schustera, o jehož odchodu se spekulovalo už delší dobu.

Jednačtyřicetiletý Hrubeš je v pořadí čtvrtým mluvčím kabinetu premiéra Petra Nečase. Už minulý týden se stal šéfem tiskového odboru úřadu vlády. Podle svého vyjádření pracoval od roku 1997 jako redaktor, reportér a editor zpravodajství České televize. Zároveň působil přes deset let jako moderátor zpravodajských pořadů ČT1 a ČT24. Svou profesní kariéru začínal v roce 1992 v komerčních rádiových stanicích.

V roce 2010, když vláda začínala, byl jejím prvním mluvčím nynější starosta středočeské obce Líbeznice Martin Kupka. Toho po jeho kandidatuře v komunálních volbách vystřídal první z „televizních mluvčích“, Jan Osúch. Ten odešel na vlastní žádost a před rokem ho nahradil Schuster, který také dříve pracoval v ČT. Nyní odchází také na vlastní žádost a vrací se k práci učitele na soukromé vysoké škole Jana Ámose Komenského, kde už dříve přednášel rétoriku a mediální komunikaci.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.