Černoch končí v čele SZIF | E15.cz

Černoch končí v čele SZIF

Dušan Kütner

Oldřich Černoch končí po necelém roce a čtvrt na vlastní žádost v čele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Ministr zemědělství žádosti vyhověl, uvedla ředitelka komunikace ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová. Vedením SZIF bude od 1. března dočasně pověřen dosavadní Bendlův náměstek Roman Boček.

„Ministr se s Oldřichem Černochem domluvili na další spolupráci, na předání a seznámení s agendou a odborné podpoře, kterou Romanu Bočkovi poskytne v přechodném období,“ uvedla Böhmová.

Černoch byl řízením úřadu pověřen za Bendlova předchůdce Ivana Fuksy v prosinci 2010. V čele úřadu nahradil Tomáše Révésze, kterého tehdy vláda odvolala na Fuksův návrh kvůli prosazování podle Fuksy netransparentní a nevýhodné výměny informačního systému SZIF. Prostřednictvím tohoto systému fond rozděluje a administruje zhruba 40 miliard korun zemědělských dotací z EU i státního rozpočtu ČR. Fond v čele s Révészem měl původně v plánu vyměnit současný systém od společnosti SAP za nový od Fujitsu Siemens Computers bez vypsání tendru.

Černoch byl původně řízením pouze dočasně pověřen do června loňského roku a jeho nástupce měl být vybrán na základě výběrového řízení.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!