CNN obnoví v Rusku vysílání, získala licenci na deset let | e15.cz

CNN obnoví v Rusku vysílání, získala licenci na deset let

CNN (ilustrační foto)
CNN (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Ayush via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Anglickojazyčná televizní zpravodajská stanice CNN International, která před třemi měsíci ukončila v Rusku vysílání, bude v zemi opět oficiálně dostupná. Stanice získala vysílací licenci na deset let.

S odvoláním na zdroje v CNN to napsal ruský list Izvestija s tím, že Ruský úřad pro dohled nad médii následně podle agentury TASS informaci potvrdil.

„Vítám, že CNN dodržuje dohody, které jsme uzavřeli při jednáních (o obnově vysílání). Věřím, že společnost bude stejně bezchybná i ve své obsahové politice,“ prohlásil šéf Roskomnadzoru Alexandr Žarov.

Stanice CNN International loni v listopadu oznámila, že od 31. prosince nebude v Rusku dostupná a že její odchod z tamního trhu souvisí se změnami ruského mediálního zákona. Televize nicméně vyjádřila naději, že se do země vrátí. Odchod se týkal výhradně vysílání, moskevská zpravodajská kancelář CNN uzavřena nebyla.

Činnost médií se snaží Moskva kontrolovat. V zemi byl například schválen zákon, který výrazně omezuje možnost zahraniční majetkové účasti v ruských médiích. Podle kritiků jde o další krok Kremlu ve snaze omezit svobodu slova. Obhájci právního předpisu naopak tvrdí, že to bylo nutné vzhledem k informační válce, kterou kvůli ukrajinské krizi vede Západ vůči Rusku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery