Dvořák jmenoval dva nové manažery ČT: Kasalovou a Svobodu | E15.cz

Dvořák jmenoval dva nové manažery ČT: Kasalovou a Svobodu

Petr Dvořák
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: Eduard Erben, E15

abo, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Manažerský tým nového ředitele České televize doplni dvě nová jména. Reditelkou pro vývoj programových formátů se od 1. ledna stane Jana Kasalová a ředitelem pro obchod a marketing se stane Jan Svoboda. Ten při letošním výběrovém řízení na ředitele ČT kandidoval proti Dvořákovi.

Pozici ředitele výroby bude zastávat Václav Myslík, ředitelem techniky se stane Rudolf Pop. Všichni se svých funkcí ujmou ve čtvrtek 1. prosince. Nejužší vedení bude mít devět členů. Původně jich mělo být osm, ale Dvořák se rozhodl mezi vrcholový management zařadit i ředitele techniky.

Od nového roku by v rámci útvaru generálního ředitele mělo v ČT vzniknout i oddělení komunikace, které bude mít mimo jiné na starosti prezentaci televize navenek. Do čela oddělení byla nominována Daniela Němcová. O tom, zda dojde ke změně i na místě tiskového mluvčího, nechtěl Dvořák mluvit, rozhodne se prý v rámci oddělení.

Dosavadní manažer digitalizace programu ČT Pavel Hanuš by měl vést tzv. projektovou kancelář, která bude zřízena v útvaru přímo podléhajícímu generálnímu řediteli.

Pokračuje tak obměna managementu televize, která začala s říjnovým nástupem Petra Dvořáka do čela veřejnoprávního média. Naposledy byl odvolán výkonný ředitel ČT1 Radan Dolejš, kterého prozatím nahradil Milan Fridrich. Na počátku minulého měsíce jmenoval Dvořák do funkce ředitele programových okruhů právě Fridricha, který do té doby vedl sekci nových médií. Finančním ředitelem se stal bývalý výkonný ředitel TV Nova Milan Cimirot a výkonným ředitelem ČT24 někdejší šéf dnes již neexistující televize Z1 Šámal. V čele sekce nových médií místo Fridricha stanula jeho dosavadní zástupkyně Pavlína Kvapilová.

Autor: abo, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah