Energetický regulační úřad posiluje krizovou komunikaci | E15.cz

Energetický regulační úřad posiluje krizovou komunikaci

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY 2.0: OregonDOT

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Energetický regulační úřad (ERÚ) hledá tiskového mluvčího se zkušeností s řízením krizové komunikace. Úřad to zveřejnil na svých webových stránkách. ERÚ se v posledních dnech dostal do sporů se zástupci fotovoltaického průmyslu.

Spor ERÚ se solárními sdruženími vypukl poté, co minulý týden předsedkyně úřadu Alena Vitásková zveřejnila závěry vnitřního auditu, podle kterých zřejmě pracovníci ERÚ v letech 2005 až 2011 postupovali chybně při stanovování výkupních cen elektřiny z fotovoltaických elektráren. Podle Vitáskové mohlo stanovení vyšších cen elektřiny způsobit škody za desítky miliard. ERÚ kvůli tomu podal podnět na státní zastupitelství, aby vyšetřilo, zda nedošlo ke zneužití pravomoci úřední osoby. Státní zastupitelství následně vyzvalo ERÚ k doplnění poskytnutých údajů.

Fotovoltaická sdružení rovněž kritizují ERÚ za posudky, které dodal Ústavnímu soudu při posuzování legálnosti 26procentní solární daně. Zástupci solárního průmyslu tvrdí, že podklady ERÚ byly zmanipulované, úřad se proti tomu ohradil.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah