Frontman Tata Bojs navrhne pro Samosebou.cz „Perfektní koš“ | E15.cz

Frontman Tata Bojs navrhne pro Samosebou.cz „Perfektní koš“

Milan Cais tentokrát v hudebnické roli
Milan Cais tentokrát v hudebnické roli
• 
ZDROJ: archiv

Strategie, Filip Votava

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Portál Samosebou.cz chce najít ideální koš na třídění odpadu v domácnosti. Návrh, jak má koš vypadat, připraví výtvarník a hudebník Milan Cais na základě hlasování veřejnosti.

Na portálu Samosebou.cz, který propaguje třídění a recyklaci odpadů, odstartoval projekt s názvem Perfektní koš. Jeho cílem je najít ideální podobu koše na třídění odpadu v domácnosti: aby byl funkční, praktický ale i vizuálně zajímavý.

Lidé mohou volit různé parametry a na základě jejich hlasování připraví konkrétní návrhy Milan Cais, který se proslavil jako frontman kapely Tata Bojs, ale je rovněž uznávaným výtvarným umělcem a má za sebou řadu výstav v ČR i v zahraničí. Známé jsou jeho instalace ve veřejném prostoru, například Noční hlídač na budově Goethe-institutu v Praze.

„Milan Cais je zárukou, že vznikne něco mimořádného. Ale první krok musí udělat veřejnost: hlasovat na Samosebou.cz, a vytvořit tak pro výtvarníka zadání,“ říká Miroslav Ruml ze Samosebou.cz. „Vůbec netušíme, jaký bude výsledek, zda budou lidé klást větší důraz na praktičnost nebo na estetiku. Každopádně by měl vzniknout produkt, který může fungovat jako designový doplněk a není nutné ho někam schovávat.“

V první fázi se bude hlasovat o tom, kolik nádob bude potřeba. Zda to mají být dvě nádoby – například na papír a plast, tři nádoby – na papír, plast a sklo nebo zda doma třídí i nápojové kartony a bude tedy potřeba mít nádoby čtyři.

Dále se bude hledat optimální velikost nádob, jejich poloha a další parametry. Cais bude na základě hlasování v jednotlivých kolech průběžně připravovat kresby, které se stanou vodítkem pro další společnou tvorbu. Celý projekt vyvrcholí na podzim.

Autor: Strategie, Filip Votava

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah