Geometry Global a Big Brother osvítí sídla slídilů

Budovy některých firem nebo úřadů tento týden označí „velký bratr“. Bude jím nevládní nezisková organizace Iuridicum Remedium (IuRe), která vyhlašuje anticeny Big Brother Awards neboli Ceny Velkého bratra. Těmi chce poukázat na firmy, úřady či technologie, které narušují soukromí občanů.
„Je nám jasné, že si žádný z velkých šéfů firem, jako jsou Google, České dráhy, Facebook nebo Český statistický úřad pro své ocenění na Big Brother Awards nepřijde. Proto jsme se rozhodli na jejich prohřešky upozornit osobně přímo u jejich budov. Vybrali jsme zástupce nominovaných v hlavních kategoriích a jejich nominace rozsvítíme na fasádě jejich sídel,“ má jasno výkonný ředitel IuRe Jan Vobořil.
Co všechno pořadatelé připravují, se veřejnost dozví tento týden. Ceny Velkého bratra za rok 2014 budou vyhlášeny 25. února v galerii Dox.