Jan Pokorný se stal šéfredaktorem Radiožurnálu | E15.cz

Jan Pokorný se stal šéfredaktorem Radiožurnálu

Novým šéfredaktorem Radiožurnálu bude Jan Pokorný
Novým šéfredaktorem Radiožurnálu bude Jan Pokorný
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéfredaktorem Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu se od 15. června stane Jan Pokorný. Ve funkci nahradí dosavadního šéfredaktora Petra Součka, který z čela stanice odchází z osobních důvodů.

„Jsem přesvědčen, že osobnost Jana Pokorného v čele Radiožurnálu znamená správný krok směrem k nové podobě Radiožurnálu,“ komentoval své rozhodnutí Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu

O změnách v Českém rozhlase čtěte zde:

Jan Pokorný, ročník 1960, pracuje v Českém rozhlase od roku 1984. V současnosti působí jako moderátor ranního Radiožurnálu. Pokorný vystudoval fakultu žurnalistiky UK a v Československém rozhlase působil nejprve jako redaktor zpravodajství a od roku 1986 byl moderátorem pořadu Dobré jitro na stanici Praha.

Po roce 1989 připravoval a uváděl ranní program stanice Československo, byl parlamentním zpravodajem ve Federálním shromáždění. Od března 2005 do ledna 2008 byl šéfredaktorem ČRo 1 – Radiožurnálu. V roce 2010 působil jako zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu ve Francii.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.