Jmenovec šéfa Qantasu dostal na Twitteru verbální "kartáč" | E15.cz

Jmenovec šéfa Qantasu dostal na Twitteru verbální "kartáč"

Twitter
Twitter
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký vysokoškolák Alan Joyce se stal nechtěnou celebritou poté, co australská letecká společnost Qantas Airways v sobotu nečekaně zrušila všechny lety kvůli sporu s odboráři. Jmenuje se totiž stejně jako generální ředitel Qantasu, a tak se na jeho účet na internetové sociální síti Twitter bezprostředně snesla vlna rozhořčení a ostré kritiky.

Jak napsala australská tisková agentura AAP, jedním z těch, kdo se opřel do nesprávné osoby, byl i reportér stanice Channel Ten Hugh Riminton. „Pokud jste tak hrdý na 'tvrdé rozhodnutí', které jste přijal, co kdybyste udělal stejné ohledně svého platu?“ napsal mu v noci na dnešek.

Ale americký Alan Joyce nehodlal nikoho nechat na pochybách, že štěká na špatný strom. „Jsem asi takový generální ředitel Qantasu, jako je Will Smith slavný filmový herec,“ napsal pobaveně student kalifornské Stanfordovy univerzity. „Těší mě, že oceňujete můj dokonalý americký přízvuk, ale hádám hledáte jiného Alana Joyce,“ dodal.

Když vyšel omyl najevo, obrátila se kritika v sympatie projevené nejen stoupajícím počtem příznivců, ale i návrhy, aby Alan Joyce dostal od Qantasu nějakou tu letenku do Austrálie zdarma - tedy až začne největší australská letecká společnost opět létat.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah