„Královna bulváru“ Brooksová se vrací do čela Murdochova impéria | E15.cz

„Královna bulváru“ Brooksová se vrací do čela Murdochova impéria

„Královna bulváru“ Brooksová se vrací do čela Murdochova impéria
Rebekah Brooksová
• 
ZDROJ: ČTK/AP/Jon Super

ČTK

Bývalá šéfredaktorka zrušeného britského bulvárního nedělníku News of the World (NoW) Rebekah Brooksová, která byla v ostře sledované kauze souzena kvůli telefonním odposlechům, se vrací do vedení skupiny News Corp australského mediálního magnáta Rupperta Murdocha. Informoval o tom britský deník Financial Times s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Někdejší „královna bulváru“ a Murdochova chráněnka se podle listu ujme funkce ředitelky divize mediálního impéria pro Británii.

Bývalá šéfredaktorka firmu opustila v roce 2011 poté, co se rozhořel skandál s telefonními odposlechy. Na počátku aféry bylo zjištění, že novináři z NoW odposlouchávali hlasovou schránku unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. Později vyšlo najevo, že nedělník tuto praxi využíval delší dobu a že takto získával informace o politicích, celebritách, ale také o obětech zločinů.

Brooksová byla kvůli odposlechům souzena, soud ji ale loni osvobodil. Vinným ovšem uznal jejího nástupce v křesle šéfredaktora Andyho Coulsona, který byl v červenci 2014 odsouzen k 18 měsícům vězení. Bulvár NoW kvůli skandálu v roce 2011 po 178 letech existence přestal vycházet.

Profil: Král kontroverzí Rupert Murdoch

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!