Norové inzerují v afghánských novinách, odrazují od útěku do Evropy | E15.cz

Norové inzerují v afghánských novinách, odrazují od útěku do Evropy

Norové inzerují v afghánských novinách, odrazují od útěku do Evropy
Kábul, ilustrační foto
• 
ZDROJ: CC BY SA 2.0: Heinrich-Böll-Stiftung via Flickr

ČTK

Norská vláda si kupuje inzertní prostor ve velkých afghánských denících a otiskuje tam výzvy odrazující Afghánce od cesty do Norska. V upozorněních mimo jiné varuje, že migranti nesplňující přísné podmínky pro udělení azylu v Norsku budou „nuceně vráceni do své vlasti“.

„Imigrace v Norsku je přísně regulována,“ píše norská vláda v materiálech, které byly tento týden denně otiskovány například v anglicky psaném listu Afghanistan Times i v denících v jazyce dárí a objeví se tam i v pátek.

Z upozornění vyplývá, že Afghánci, kteří patří společně se Syřany a Iráčany k nejpočetnějším v nynější migrační vlně v Evropě, mají minimální šanci získat v Norsku status uprchlíka.

Lidem z bezpečných částí Afghánistánu a těm, kteří dostali právo k pobytu v jiné zemi, bude žádost o azyl zamítnuta

„Lidem z bezpečných částí Afghánistánu a těm, kteří dostali právo k pobytu v jiné zemi, bude žádost o azyl zamítnuta. Lidé z oblastí, které nejsou považovány za bezpečné, mohou být vráceni do jiných částí Afghánistánu,“ píše se v inzerátech.

Upozornění pak obsahuje podrobnosti o nedávném zpřísnění norské azylové politiky, včetně snížení příspěvků pro migranty v přijímacích centrech, komplikovanějšího udělování dočasných povolení k pobytu či omezení při sjednocování rodin.

S podobnou kampaní přišlo již dříve Dánsko, které se zaměřilo na libanonský tisk, napsal deník The Local.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!