Novu opouští další manažeři včetně šéfa stanice Nova Sport | e15.cz

Novu opouští další manažeři včetně šéfa stanice Nova Sport

TV Nova (ilustrační foto)
TV Nova (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: david-vanicek.blog.cz

ČTK, duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Personální zemětřesení na Nově po loňském exodu nejvyšších manažerů nekončí. Skupinu ke konci dubna opustí dlouholetý ředitel stanice Nova Sport Marek Kindernay. Ve vedení stanice působil 12 let, tedy od dob, kdy ještě vysílala pod názvem Galaxie Sport a nepatřila do skupiny Nova.

V březnu Novu opustili ředitel komunikace Josef Koukolíček i marketingový ředitel Ondřej Křivka. Již v lednu se poroučel i ředitel sekce internetu Pavel Krbec, jenž nyní pracuje pro konkurenční Primu a jejího polovičního majitele MTG.

„Skupina Nova se dohodla s Markem Kindernayem na odchodu ze společnosti a zároveň mu děkuje za vysoké nasazení, entusiasmus a skvělou práci, kterou odváděl 12 let,“ uvedla mluvčí Novy Anna Suchá. Kindernayovu agendu poté převezme ředitelka programového oddělení skupiny Nova Alexandra Ruzek.

Změny tak následují loňský průvan ve vedení nejen Novy, ale i majitele Central European Media Enterprises (CME). Loni v srpnu odešel dříve nedotknutelný šéf Adrian Sarbu, kterého na podzim následoval po téměř třech letech ve funkci i generální ředitel Novy Jan Andruško.

Změny byly zřejmě důsledkem špatných ekonomických výsledků, které začala Nova vykazovat po té, co od loňského Nového roku zvýšila ceny reklamy a následoval výrazný pokles příjmů, které se negativně podepsaly na výsledcích celé CME.

V Česku klesly výnosy CME o 30 procent na 191,8 milionu dolarů. Provozní výsledek OIBDA se propadl do ztráty 11,3 milionu dolarů po zisku 106,3 milionu dolarů. Nova také loni ztratila letitou pozici nejvýnosnější stanice, neboť českou skupinu podle výše tržeb předběhla rumunská divize v čele se skupinou Pro TV.

Autor: ČTK, duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější