Novým členem představenstva Škody Auto se stal Christian Strube | E15.cz

Novým členem představenstva Škody Auto se stal Christian Strube

Novým členem představenstva Škody Auto se stal Christian Strube
Christian Strube
• 
ZDROJ: https://www.ipm-scm.com

ČTK

Novým členem představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda Auto za oblast technického vývoje se od 1. prosince stal dvaapadesátiletý Christian Strube. Dosud byl vedoucím vývoje karoserie značky Volkswagen a na pozici vystřídal Franka Welsche, který převzal vedení technického vývoje značky Volkswagen.

Změny ve Škodě souvisejí s personálními pohyby v celém koncernu VW, které v září spustila aféra s obcházením homologačního měření emisí některými dieselovými motory VW. Celkově se problém týká 11 milionů aut včetně 1,2 milionu škodovek. Na začátku listopadu se novým předsedou představenstva automobilky stal dosavadní šéf prodeje a marketingu Porsche AG Bernhard Maier. Vystřídal Winfrieda Vahlanda, který po pěti letech v čele Škody Auto odchází z koncernu VW.

Novým předsedou dozorčí rady Škody Auto se nedávno stal šestapadesátiletý Frank Witter, člen představenstva Volkswagen AG za oblast financí. Ve funkci nahradil Christiana Klinglera. Další místo v dozorčí radě automobilky převzal předseda představenstva Volkswagen AG Matthias Müller. V této funkci je následníkem Martina Winterkorna, který odstoupil.

Mladoboleslavská Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává na celém světě přibližně 25.900 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!