O prázdninách klesly příjmy z internetové reklamy o čtvrtinu | E15.cz

O prázdninách klesly příjmy z internetové reklamy o čtvrtinu

internet
internet
• 

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V červenci zadavatelé investovali do internetové display reklamy 266 milionů korun. Oproti červnu jejich reklamní výdaje poklesly o 24,8 procent.

Jedná se o meziměsíční pokles o více jak 86 milionů korun. Ve srovnání s loňským rokem jsou letošní červencové investice nižší o 4,7 %. V červenci byl podle projektu Admonitoring největším zadavatelem Lidl Česká republika, který nakoupil internetovou reklamu v hodnotě 14,17 milionu korun. Internetovou reklamu za víc než deset milionů nakoupil ještě Datart International (11,8 mil.), Invia.cz (11,5 mil.) a Internet Mall (10,5 mil.).

Tabulka uvádí TOP 10 skupin médií, u kterých zadavatelé reklamu nakupovali. V rámci této skupiny se proinvestovalo téměř 223 miionů korun. Nárůst zaznamenala pouze skupina Business Media, v rámci které se prodalo o 81 % reklamího prostoru více než předchozí měsíc. Ostatní média zaznamenala větší či menší pokles.

admonitoring srpen 2011 Autor:

AdMonitoring uvádí reklamní výdaje na základě ceníkových cen. Pro Sdružení pro internetovou reklamu měření realizuje společnost Mediaresearch.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.