Obměnená redakce Sme má novou šéfredaktorku, přijde Beata Balogová

Marek Dospiva

Marek Dospiva Zdroj: E15 Anna Vackova

Slovenský list Sme bude mít po hromadných výpovědích redaktorů nové vedení. Redakci povede Beata Balogová, jejím zástupcem se podle oznámení vydavatele deníku stane Petr Šabata. Oba v současnosti pracují ve vydavatelství Petit Press, které list vydává.

Balogová se do čela Sme přesouvá z pozice šéfredaktorky týdeníku The Slovak Spectator, který vychází v angličtině. Šabata nyní vede regionální týdeníky Petit Pressu, v minulosti byl šéfredaktorem slovenského listu Pravda, jakož i českých deníků Mladá fronta Dnes a Hospodářské noviny.

Redaktoři Sme podali výpovědi kvůli spolupráci investiční skupiny Penta s novým spolumajitelem Petit Pressu. Spolu s bývalým šéfredaktorem Sme rozběhli projekt zpravodajského webu, který by v závislosti na zájmu čtenářů měl doplnit deník nebo týdeník. Další odcházející redaktoři ohlásili vznik portálů zaměřených na sport nebo pro ženy.

Redakce Sme mezitím zveřejnila inzerát, podle kterého hledá na různé pozice redaktory a editory. Většině odcházejících redaktorů listu uplyne výpovědní lhůta na konci roku.