Óčko až do prošetření stáhlo teleshoppingový pořad Sexy Game | E15.cz

Óčko až do prošetření stáhlo teleshoppingový pořad Sexy Game

Óčko až do prošetření stáhlo teleshoppingový pořad Sexy Game
TV Óčko mění logo
• 

ČTK

Stanice Óčko stáhla z programu teleshoppingový pořad Sexy Game až do prošetření skutečností, na něž v minulém týdnu upozornila internetová televize Stream.cz. Televize Óčko to dnes uvedla v tiskovém prohlášení. Současně se ohradila proti údajně neobjektivní reportáži, která podle ní neumožnila vyjádření druhé straně.

Internetová televize Stream.cz v minulém týdnu upozornila na pořad Sexy Game, ve kterém volající odpovídají na otázky moderátorky. Redaktoři Stream.cz v reportáži uvedli, že ani po téměř dvou hodinách nebyl do studia daného pořadu nikdo přepojen, zatímco jejich telefonát, po který automat pouze přehrával erotické texty, stál bezmála deset tisíc korun.

Óčko se brání, že není výrobcem ani zadavatelem soutěže Sexy game, tedy osobou odpovědnou za její obsah. Společnost Telemedia Interactv Production Home Limited navíc prý stejné formáty vysílá i v jiných evropských zemích. Do vysvětlení všech podrobností se nicméně televize rozhodla soutěž pozastavit. „O prošetření TV Óčko sama požádala také přímo zadavatele Telemedia Interactv Production Home Limited,“ uvedla v tiskové zprávě.

Hudební stanice se zároveň ohradila proti zpracování reportáže, která prý neobsahovala vyjádření ani zástupce TV Óčko, ani výrobce či zadavatele soutěže, což je „porušení pravidel běžné praxe vyvážené žurnalistiky“. V druhé části reportáže pořadu A dost!, která vyšla toto pondělí, je zařazena odpověď ministra financí Andreje Babiše, který vlastní mediální skupinu Mafra, jejíž součástí je stanice Óčko. Televizi Stream.cz Babiš na tiskové konferenci řekl, že pokud firma někoho okradla, určitě peníze vrátí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!