Odposlechy Nečase s Nagyovou přišly Mafru na 240 tisíc | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Odposlechy Nečase s Nagyovou přišly Mafru na 240 tisíc

Odposlechy Nečase s Nagyovou přišly Mafru na 240 tisíc
Jana Nagyová míří s Petrem Nečasem a svým advokátem k výslechu
• 
ZDROJ: čtk
Vydavatelství Mafra musí zaplatit 240 tisíc korun za zveřejnění informací z odposlechů telefonických hovorů expremiéra Petra Nečase (ODS) s někdejší šéfkou jeho kabinetu a současnou manželkou Janou Nagyovou (Nečasovou). Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zamítl rozklad Mafry proti uložené sankci, a rozhodnutí je tak pravomocné. Rozhodnutí úřadu nyní Mafra napadne správní žalobou.

„Rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů považujeme za nezákonné a budeme se proti němu bránit správní žalobou u Městského soudu v Praze,“ sdělila mluvčí vydavatelství Silvie Škábová.

Přepisy policejních odposlechů uveřejnila v květnu Mladá fronta Dnes, kterou Mafra vydává. Obsahovaly mimo jiné i důvěrná oslovení. „Sankce ve výši 240 000 Kč byla uložena proto, že byly zveřejněny informace pocházející z odposlechu telekomunikačního provozu pořízené orgány činnými v trestním řízení, což zakazuje trestní řád,“ vysvětlila mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková.

Soukromí politiků nespadá do veřejného zájmu

Už tehdy uvedli, že v těchto případech se nelze odvolávat na veřejný zájem nebo se obhajovat tvrzením, že politik nemá nárok na ochranu soukromí.

Nečas a jeho současná manželka figurují v kauze údajného zneužití vojenské tajné služby ke sledování expremiérovy bývalé ženy Radky a také v případu údajných trafik pro tři exposlance ODS. Nagyová navíc čelí společně s lobbistou Ivem Rittigem obvinění kvůli údajnému vyzrazování utajovaných informací Bezpečnostní informační služby.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!