Přestupy (Strategie č. 04/12)

Ilustrační foto

Ilustrační foto Zdroj: Shutterstock

Přestupy

Ředitel Divize korporátních zákazníků

Ředitelem nové Divize prodeje korporátním zákazníkům společnosti Import Volkswagen Group se stal Jan Lichner. Na nové místo přechází z Porsche Inter Auto CZ, kde působil 10 let na různých manažerských pozicích, poslední čtyři roky jako ředitel prodeje korporátním zákazníkům a ředitel IT. IVG novou divizí následuje úspěšný koncept skupiny Porsche Holding, kde je prodej velkoodběratelům napříč všemi zastupovanými značkami vyčleněn do samostatné kompetence s cílem přímé orientace na segment firemních a institucionálních zákazníků.

Jan LichnerJan Lichner

Ředitel marketingu pro firemní zákazníky

Novým ředitelem marketingu pro firemní zákazníky ve společnosti Telefónica Czech Ropublic se stal Frank Gotthardt, který nahradil Michala Holbu. Frank řídil pobočku Capgemini ČR a byl také zodpovědný za odvětví telekomunikací ve východní Evropě, kde rozvíjel obchodní aktivity a koordinoval mezinárodní projekty. Má bohaté zkušenosti v oblasti B2B a ICT projektů v telekomunikačním sektoru.

Frank GotthardtFrank Gotthardt

Postup v Insia

Petra Fenclová se stala výkonnou ředitelkou makléřské společnosti Insia. Do společnosti nastoupila před šesti lety na pozici makléř firemního pojištění a právník. V roce 2008 se stala předsedkyní dozorčí rady společnosti.

Petra FenclováPetra Fenclová

Přesun v hotelu

Luděk Louda byl jmenován obchodním a marketingovým ředitelem hotelu InterContinental Prague, tuto roli převzal od stávajícího obchodního ředitele Jiřího Beneše. Louda má velmi bohaté zkušenosti z cestovního ruchu i z oblasti hotelnictví.

Luděk LoudaLuděk Louda

EWING PR posiluje komunikaci

Agenturu Ewing PR rozšířil odborník na komunikaci Alexej Bechtin. Bude fungovat v roli konzultanta, díky níž využije zkušenosti i kontakty mimo oblast korporátního PR, kde až dosud převážně působil.

Alexej BechtinAlexej Bechtin

Produktová manažerka Zuno

Nové úvěrové produkty české a slovenské online banky Zuno má na starosti Milota Novodomcová. V online bance Zuno úročí své tříleté zkušenosti nabyté u slovenské pobočky mBank.

Milota NovodomcováMilota Novodomcová

Petra Koťátková: Do obchodního v Tiscali

Petra Koťátková je novou tváří v rozrůstajícím se obchodním týmu Tiscali Media, kam nastoupila na pozici Senior Key Account Manager. Její zodpovědností bude udržování a rozvíjení vztahů s klíčovými obchodními partnery z odvětví módy, farmacie, kosmetiky a spolupráce s malými reklamními agenturami. Koťátková svou kariéru zahájila na pozici obchodního zástupce ve Zlatých Stránkách, kde čtyři roky prodávala tištěnou i internetovou reklamu. Od roku 2006 působila v mediálním domě Mafra, kde prodávala internetovou reklamu pro portál iDnes.cz a zastávala pozici Key Account Manager. Pro obchodní tým Tiscali Media je Petra Koťátková významnou posilou. Důležité jsou především její rozsáhlé znalosti, zkušenosti a dobré jméno na poli internetové reklamy.

Petra KoťátkováPetra Koťátková

Specialistka na marketing

Na pozici Specialistka marketingu nastoupila do společnosti Internet Info Kateřina Trňáková. Zajišťovat bude zejména marketing pořádaných konferencí, seminářů a pravidelných setkání. Poslední rok působila v OMD Czech na pozici Digital Projekt Managera.

Kateřina TrňákováKateřina Trňáková

Aukro rozšiřuje management

Portál Aukro.cz posiluje management a na pozici Senior Product Managera přijímá Radka Havlíka. Nově vytvořená pozice obnáší především zodpovědnost za rozvoj celého produktu Aukro.cz. Havlík ve skupině Allegro Group působí od loňského roku.

Radek HavlíkRadek Havlík

Pro lepší vztahy s publicistikou

Monika Hrubalová nastoupila na pozici zástupce ředitele pro vnější vztahy a komunikaci Vyšší odborné školy publicistiky Praha. Po 16 letech odchází z výstavnictví, kde působila naposledy ve společnosti Veletrhy Brno.

Monika HrubalováMonika Hrubalová

Partners komunikují v novém

Novou vedoucí komunikace a tiskovou mluvčí finančně poradenské společnosti Partners se stala Viola Baštýřová. Na této pozici bude mít na starost externí a interní komunikaci společnosti a projekt Den finanční gramotnosti. Baštýřová má bohaté zkušenosti z oblasti PR, zejména v segmentu finančních klientů a klientů z oblasti HR. Posledních sedm let působila v předních českých PR agenturách Crest Communications, Stance Communications a Native PR.

Viola BaštýřováViola Baštýřová

ABB mění strategii

Společnost ABB působící v oblasti energetiky a automatizace oznámila jmenování Vladimíra Kysely na pozici ředitele pro strategický rozvoj. Kysela je absolventem stavební fakulty ČVUT v Praze a ve společnosti ABB působí již 15 let, posledních 7 let pak na pozici ředitele Divize Systémů pro energetiku.

Vladimír KyselaVladimír Kysela

Do divize Disti

Do funkce ředitele divize Disti společnosti Servodata byl jmenován Vladimír Michálek. Jeho hlavním úkolem v nové funkci bude další rozvoj obchodu s řešeními EMC pro ukládání a správu dat na českém trhu. V minulosti pracoval ve společnostech Eurotel Praha, Telefónica CR a České Radiokomunikace.

Vladimír MichálekVladimír Michálek

Head of Digital Planning and Buying

Mediální agentura AdExpres má novou posilu. Je jí Lenka Nitkulincová, která bude zastřešovat oblast strategického plánování a mediálního nákupu. Lenka v minulosti působila jako Senior Digital Media Planner v agentuře OMD Czech.

Lenka NitkulincováLenka Nitkulincová

Posila pro nové projekty

Škoda Power jmenovala do funkce ředitele úseku Nové projekty Radka Trněného, který dosud působil jako vedoucí obchodního teritoria se zaměřením na ČEZ, oblast Skandinávie a německy mluvící země. Trněný ve funkci nahradil Brahama Bhushana, který přešel do dceřiné společnosti Škoda Power India.

Radek TrněnýRadek Trněný

Ředitel J&T Banky Ostrava

Ředitelem nové pobočky J&T Banky v Ostravě se stal Ivo Enenkl, dlouholetý spolupracovník J&T. Enenkl, který dříve působil jako advokát a v roce 2004 založil advokátní kancelář Enenkl Vyroubal Brudný, je v nové funkci zodpovědný za rozvoj a řízení aktivit J&T Banky v Moravskoslezském kraji, především pak za vedení pobočky banky v nových prostorách proslulé kavárny Elektra. Enenkl vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a s J&T začal spolupracovat v roce 1992, kdy poskytoval právní pomoc pro obchodníky s cennými papíry, banky a investiční fondy.

Ivo EnenklIvo Enenkl

Šéf ostravské Bez banky

Šéfem nové pobočky společnosti Bez banky v Ostravě se stal Tadeáš Kondziolka. Bývalý podnikatel a ředitel stavební firmy
Omlux má bohaté zkušenosti s vedením, organizací a motivací zaměstnanců. Díky létům stráveným na vedoucích pozicích v různých průmyslových odvětvích dokáže rozpoznat potřeby klientů a pomoci jim k jejich cílům. Pětapadesátiletý Kondziolka odstartoval svou profesní dráhu na dole ČSA v Karviné ve funkci vedoucího úseku přípravných prací. Na šachtě získal podle svých slov jistotu v rozhodování a velkou míru obětavosti pro vykonávanou činnost.

Tadeáš KondziolkaTadeáš Kondziolka

Mluvčí ArcelorMittal Ostrava

Na pozici tiskové mluvčí ArcelorMittal Ostrava nastoupila Barbora Černá Dvořáková. Dosavadní tisková mluvčí Věra Breiová po čtyřech letech ve své funkci odchází na vlastní žádost. Barbora Černá Dvořáková působí ve společnosti již devět let.

Barbora Černá DvořákováBarbora Černá Dvořáková

Nový předseda v RSČS

Novým předsedou představenstva Realitní společnosti České spořitelny se stal Martin Němeček, dosavadní ředitel oblastní pobočky České spořitelny Praha centrum. Ve funkci vystřídal Aleše Mamicu, který přechází do Stavební spořitelny České spořitelny.

Martin NěmečekMartin Němeček

ANECT s vedoucím marketingu

Luboš Prajer pracuje v Anectu od roku 2009, v nové pozici je jeho hlavním úkolem vedení týmu zastřešujícího marketing, PR a řízení vztahů s obchodními partnery a komunikace nového produktového portfolia.

Luboš PrajerLuboš Prajer

Postup v Sáře

Ve společnosti Sára postoupil na pozici Account Manager v pražské kanceláři Jan Lojka. Pro společnost pracuje již tři roky a nyní bude zodpovědný za obchodní jednání s klíčovými zákazníky a produktové řady POS materiálů pro tiskoviny.

Jan LojkaJan Lojka

Libor Tomáš: Střídání v Globusu

K poslednímu březnu odešel ze společnosti Globus ČR ředitel marketingu Boris Malý, předešlý měsíc byl uvolněn z funkce. Vedení tohoto útvaru přebral Libor Tomáš. Ten pracoval v letech 1993–1995 v Globusu v Německu. V českém Globusu působí od roku 1995. Začínal na pozici pracovníka nákupu Koordinace, dále postupně působil v několika hypermarketech Globus. Nejdříve v hypermarketu Globus Brno, jako vedoucí trvanlivých potravin, a dále v hypermarketech Zličín a Trmice, kde zastával pozici ředitele. V letech 2004–2010 zastával funkci regionálního ředitele, v letech 2010–2011 byl vedoucím oddělení revize a správy nájemních vztahů. Od prosince 2011 je Libor Tomáš pověřen vedením oddělení marketingu
a reklamy na koordinaci Globus ČR. Tomáš vystudoval VŠE v Praze, Fakultu národohospodářskou. Je ženatý, má dvě děti.

Libor TomášLibor Tomáš